Wiadomości

  • 4 maja 2023
  • wyświetleń: 1647

Kolizje i pijani kierowcy. Rekordzistka miała 3 promile!

Majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało kilkudziesięciu policjantów. W okresie od 1 do 3 maja w naszym regionie nie doszło do wypadków drogowych. Odnotowaliśmy natomiast 15 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali ponadto 5 kierowców na tzw. podwójnym gazie oraz 6 nietrzeźwych rowerzystów.

policja, drogówka, bezpieczny pieszy, nurd
Kolizje i pijani kierowcy. Rekordzistka miała 3 promile! - zdj. ilustracyjne · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

- W czasie majowego weekendu od 1 do 3 maja na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego nie doszło do ani jednego wypadku drogowego, odnotowaliśmy natomiast 15 kolizji drogowych, a stróże prawa zatrzymali 5 kierowców w stanie nietrzeźwości oraz 6 nietrzeźwych rowerzystów - informuje KMP w Bielsku-Białej.

Niechlubną rekordzistką okazała się 28-letnia kierująca samochodem marki Mitsubishi. Do zdarzenia doszło 2 maja tuż przed godziną 23.00 w Jaworzu. 21-letni mężczyzna, robiąc zakupy w jednym ze sklepów, wyczuł silną woń alkoholu od kobiety stojącej obok niego w kolejce do kasy. Kiedy wyszedł na parking, aby wsiąść do swojego samochodu, zauważył, iż kobieta ta również wsiada do samochodu i zamierza nim odjechać.

- Niezwłocznie podbiegł do niej, informując, iż w takim stanie nie może prowadzić. Kobieta jednak nie zareagowała w żaden sposób i odjechała. Mężczyzna wsiadł do swojego samochodu i udał się za pojazdem prowadzonym przez nietrzeźwą, jednocześnie powiadamiając o zdarzeniu policję. Po około 5 kilometrach kobieta podjechała pod swój dom. Wysiadając z pojazdu, trzymała w ręku otwarte piwo. W tym momencie podjechali policjanci z Komisariatu Policji w Jasienicy. Po dokonanym badaniu stanu jej trzeźwości okazało się, że kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Straciła już prawo jazdy, a za swój czyn odpowie wkrótce przed sądem - relacjonują bielscy policjanci.

- Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba. Nie pozostawajmy obojętni, poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom. Dziękujemy za obywatelską postawę 21-letniego mężczyzny , dzięki któremu udało się wyeliminować z ruchu drogowego osobę, mającą problem z przestrzeganiem przepisów. Dziękujemy za tak szybką reakcję na zagrożenie oraz profesjonalne zachowanie, które przyczyniło się do zatrzymania pijanej kierującej - podsumowują stróże prawa z Bielska-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.