czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2008
  • wyświetleń: 1627

Okradał domy w Czechowicach

Policjanci komisariatu I zatrzymali Henryka G. - 44-letniego mieszkańca Bielska-Białej podejrzanego o włamania do mieszkań.

Reklama

Sprawca zatrzymany został w wyniku czynności operacyjnych prowadzonych przez policjantów komisariatu I. Podczas przeszukania jego mieszkania odnaleziono i zabezpieczono szereg przedmiotów pochodzących z włamań do mieszkań.

Ustalono, że sprawca na przełomie listopada i grudnia 2007 roku włamywał się do mieszkań w blokach w Bielsku-Białej - na Osiedlu Złote Łany, Polskich Skrzydeł, a także w Czechowicach-Dziedzicach. Jego łupem padały jedynie wartościowe przedmioty. Z procederu tego uczynił sobie stałe źródło dochodu.

W październiku 2007 roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie spędził 1,5 roku w związku z włamaniami, których dopuścił się przed dwoma laty. W sumie, w więzieniu włamywacz spędził kilkanaście lat swojego życia. Za przestępstwa, których dopuścił się w ostatnim czasie grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności. Odpowie za nie w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

W piątek sprawca został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej. Policjanci wnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Prokurator nie przychylił się do wniosku Policji i polecił zwolnić recydywistę, stosując wobec niego wolnościowy środek w postaci dozoru i zobowiązując go do stawiennictwa w komisariacie jeden raz w tygodniu.

APEL DO POKRZYWDZONYCH

Pokrzywdzeni zidentyfikowali już część ze skradzionych przez włamywacza przedmiotów jako swoją własność. W dalszym ciągu trwają natomiast czynności zmierzające do ustalenia właścicieli pozostałych odzyskanych rzeczy. Dlatego apelujemy do mieszkańców bloków, którzy w ostatnim czasie padli ofiarami włamywacza, a nie zgłosili tego faktu Policji, o pilny kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ulicy Składowej 2, numer telefonu 33-8121400.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.