Wiadomości

  • 8 maja 2023
  • wyświetleń: 6121

Kopalnia Silesia zmniejsza wydobycie. Znamy powód

W komunikacie giełdowym spółka Bumech S.A., właściciel PG Silesia poinformowała, że czechowicki zakład zmniejszy wydobycie.

kopalnia, silesia, brama, wykadrowane
Brama główna PG Silesia · fot. mp


Jak możemy przeczytać w komunikacie Bumechu z piątku, 5 maja, "w związku z opadami stropu napotkanymi przy eksploatacji ściany 330 w pokładzie 330, powodującymi konieczność podejmowania dodatkowych prac w zakresie zabezpieczenia stropu, wystąpił wolniejszy od przewidywanego postęp ściany".

- Spółka zależna [czyli PG Silesia - przyp. czecho.pl] przekazała również, iż w następstwie opóźnień w dostawach sprzętu oraz przedłużających się terminów realizacji remontów, skutkujących wydłużeniem się okresu zazbrojenia ściany 341, przedmiotowa ściana zostanie oddana do eksploatacji z około 30-dniowym opóźnieniem, tj. w trzeciej dekadzie maja - dodał Bumech.

Spółka poinformowała, że w wyniku przedstawionych utrudnień, z przyczyn niezależnych od PG Silesia i niemożliwych do przewidzenia, w II kwartale 2023 roku ulegną zmniejszeniu wydobycie, a w konsekwencji także przychody grupy kapitałowej Bumech S.A.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj