Wiadomości

  • 9 maja 2023
  • 14 maja 2023
  • wyświetleń: 5533

Nie żyje wójt Jaworza. Władze naszego miasta złożyły kondolencje

Tragiczne wiadomości docierają z włoskiej Sardynii. W nieszczęśliwym wypadku zginął Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze. Kondolencje rodzinie zmarłego oraz społeczności Jaworza złożył Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Radosław Ostałkiewicz
Radosław Ostałkiewicz · fot. Facebook / Marian Błachut Burmistrz Czechowic-Dzie


Włoskie media, cytowane przez TVN24 poinformowały o tragedii, do której doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w hotelu w centrum Cagliari na Sardynii. Jak podawały, zginął wójt polskiego miasta.

- Doniesienia te potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową konsulat honorowy w Cagliari. 44-letni wójt Jaworza składał wizytę z polską delegacją. Jak napisały włoskie media, wypadł z okna pokoju na czwartym piętrze, w którym był z kolegą. Według policji mężczyzna siedział na parapecie i stracił równowagę. Według doniesień, służby zaalarmował przechodzień, ale na ratunek było już za późno. Czterdziestoczterolatek zginął na miejscu - informuje TVN24.Tragiczne informacje potwierdził Urząd Gminy Jaworze. - Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci dra Radosława Grzegorza Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Wójt przebywał służbowo na wyjeździe studyjnym ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Bielska" na Sardynii. Myślami jesteśmy z najbliższymi śp. Wójta, Rodziną, Znajomymi, Przyjaciółmi i Mieszkańcami Gminy. Cześć Jego pamięci - możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej jaworzańskiego samorządu.

Kondolencje bliskim zmarłego oraz społeczności Jaworza złożył Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic. - Z głębokim smutkiem i żalem przyjmuję informację o śmierci Wójta Gminy Jaworze Radosława Ostałkiewicza. Śmierć kolegi Wójta Radosława to niewyobrażalna tragedia, która dotyka mnie również osobiście... Łączę się w bólu z najbliższymi zmarłego oraz całą społecznością Jaworza, które straciło wspaniałego włodarza, człowieka wielkiego serca, życzliwego i prawego. Najszczersze kondolencje. Świeć Panie nad jego duszą - napisał samorządowiec w mediach społecznościowych.

Loading...


- Są takie sytuacje w życiu, kiedy brakuje słów... Jak teraz. Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Radosława Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Urodzony samorządowiec, wykładowca, świetny menager i współpracownik, dobry człowiek. Radku, nie czas było Ci odchodzić... Myślami jesteśmy z najbliższymi śp. Wójta, pracownikami Urzędu Gminy w Jaworzu oraz mieszkańcami gminy - napisali z kolei Andrzej Płonka, starosta bielski oraz Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu.

Radosław Grzegorz Ostałkiewicz urodził się 8 marca 1979 roku w Bielsku-Białej. Był ekonomistą, specjalistą w dziedzinie organizacji i zarządzania. Z Urzędem Gminy Jaworze był związany od 2003 roku - początkowo jako wolontariusz, a od 2005 jako kierownik różnych referatów. W swojej pracy zajmował się pozyskiwaniem środków unijnych.

W 2007 roku odbył staż w Brukseli, po czym został zastępcą wójta gminy i zastępcą kierownika miejscowego urzędu stanu cywilnego. W 2014 roku został wybrany wójtem gminy w pierwszej turze, uzyskując 62,8% głosów. Cztery lata później uzyskał reelekcję, zdobywając 93,4% głosów.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.