Wiadomości

  • 10 maja 2023
  • 11 maja 2023
  • wyświetleń: 801

Nie możesz doczekać się lata? Poleć na wakacje już dziś!

Materiał partnera:

Wakacje zbliżają się co prawda wielkimi krokami, ale niektórzy nie chcą czekać i już dziś planują zagraniczną podróż. Wyjazd poza sezonem jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto ma taką możliwość i chce zaoszczędzić sporo pieniędzy. W grę wchodzą zarówno dłuższe podróże, jak i kilkudniowe wycieczki po największych europejskich miastach. Którą opcję wybrać i jak zająć się organizacją takiej wyprawy? Podpowiadamy!

Nie możesz doczekać się lata? Poleć na wakacje już dziś!


Urlop poza sezonem - czy to odpowiednie rozwiązanie?Z każdym rokiem rośnie liczba osób, które przesuwają sobie nieco wakacyjny wypoczynek i wyruszają na urlop poza właściwym sezonem. Mowa tutaj przede wszystkim o wyjazdach zagranicznych, do krajów z południa Europy, ale nie tylko. Jest to bardzo wygodne, przystępne cenowo i bezpieczne rozwiązanie dla każdego, kto chce oderwać się od spraw życia codziennego i odpocząć w malowniczym środowisku. Często za taki urlop bierzemy właśnie citybreakowe wypady, które pozwalają w krótkim czasie intensywnie zwiedzić dane miejsce lub po prostu odpocząć w nowym otoczeniu, w innym kraju.

Nie możesz doczekać się lata? Poleć na wakacje już dziś!


Podróże poza sezonem - dlaczego warto?Większość podróżnych poszukuje skutecznych sposobów na to, aby znacząco ograniczyć wydatki związane z wakacyjnym wyjazdem. Jedną z opcji jest właśnie podróżowanie poza sezonem, czyli przede wszystkim lipcem i sierpniem, gdy popyt na połączenia lotnicze, noclegi i wszelkie atrakcje jest największy. Wybierając się za granicę, np. w maju, unikniemy też tłumów, co jest atutem szczególnie w najbardziej turystycznych miastach, do których każdego roku zjeżdżają miliony podróżnych z całego świata. Jeśli nie zależy nam na długim urlopie, korzystnym rozwiązaniem może okazać się kilkudniowa wycieczka w stylu city break. Jej głównym celem jest aktywny wypoczynek w przestrzeni miejskiej, który sprowadza się do odwiedzenia najważniejszych lokalizacji, a także posmakowania lokalnej kuchni itp.

Dokąd się wybrać - najpopularniejsze kierunkiDla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że jednym z najczęściej wybieranych krajów w kontekście wakacyjnego wyjazdu są Włochy. Piękna pogoda, zapierające dech w piersiach widoki, pyszne jedzenie - to tylko kilka z wielu niewątpliwych atutów Italii. Jeżeli jest to nasz pierwszy wyjazd do Włoch, warto od początku postawić na pewniaki, czyli przede wszystkim Rzym, Mediolan, Turyn czy Neapol. Nie można ponadto pominąć przepięknej Florencji czy Wenecji, a także Sardynii, która jest swoistym rajem na ziemi. We Włoszech każdy znajdzie coś dla siebie, od miłośników historii i monumentalnych zabytków, poprzez pasjonatów kultury, po osoby, które uwielbiają aktywne spędzanie czasu i np. długie spacery po wybrzeżu lub nawet wyprawy w góry.

Nie możesz doczekać się lata? Poleć na wakacje już dziś!


Jak znaleźć najlepsze połączenia lotnicze?Podróż do Włoch można zaplanować w sposób kompleksowy za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl, gdzie znajdziemy zarówno wszystkie dostępne połączenia lotnicze, ale też noclegi, wypożyczalnie samochodów, a ponadto kupimy ubezpieczenie podróżne czy ubezpieczenie rezygnacji z podróży. W przypadku wylotu do Rzymu najlepsze oferty można sprawdzić na stronie: https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/rom/rzym. Planując tego typu wyjazd, można zapoznać się ponadto z zakładkami Okazje (z atrakcyjnymi ofertami lotów) czy Wakacje, gdzie znajdziemy gotowe opcje podróży (zawierające loty i noclegi) w najlepszych cenach, niezależnie od miejsca wylotu. Oferty dotyczą każdego z polskich portów lotniczych, w tym Warszawy, Krakowa czy Wrocławia, który znajdziesz pod adresem: https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/wro/0/0/wroclaw. Posiadając tak dopracowane narzędzia, tylko naszą decyzją będzie, kiedy i gdzie wybierzemy się na wakacje. O resztę nie musimy się martwić!