Wiadomości

  • 11 maja 2023
  • 14 maja 2023
  • wyświetleń: 3907

Stado baranów na gigancie. Niecodzienna interwencja SM

W środę, 10 maja po godzinie 11.00 dyżurny straży miejskiej otrzymał nietypowe zgłoszenie, że po ulicy Zabiele w Czechowicach-Dziedzicach błąka się... stado około 25 baranów. Na miejsce został zadysponowany patrol celem potwierdzenia treści zgłoszenia.

Stado baranów na gigancie. Nietypowa interwencja straży miejskiej
Stado baranów na gigancie. Nietypowa interwencja straży miejskiej · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Jak informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach, początkowo strażnicy skontrolowali całą ulicę Zabiele oraz ulice przyległe.

- Niestety, patrolowi nie udało się zlokalizować zwierząt. Funkcjonariusze rozpytali przechodniów, którzy również nie widzieli żadnych błąkających się po ulicy baranów. Interweniującym strażnikom udało się ustalić, że niedaleko miejsca zgłoszenia jeden z mieszkańców posiada około 15 zwierząt i mogą należeć do niego. Niestety nikogo w budynku nie zastano - dodaje czechowicka SM.

Zabłąkane stado udało się zlokalizować po około godzinie w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Dębowej.

- Ustalono numer telefonu i skontaktowano się z właścicielem, który nie miał pojęcia o ucieczce zwierząt z pastwiska. Strażnikom udało się zapędzić stado na posesję. Na miejscu po chwili zjawiła się córka właściciela, która zabezpieczyła zwierzęta oraz naprawiła ze strażnikami ogrodzenie, przez które uciekły barany - podsumowuje straż miejska.

Z właścicielem funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę pouczającą oraz zastosowali pouczenie z art. 77 kodeksu wykroczeń tj. § 1. - "kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany".

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.