Wiadomości

  • 13 maja 2023
  • 25 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4031

[FOTO] Kurs samoobrony dla kobiet z wojskowymi instruktorami

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizują bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Kurs odbył się także w Czechowicach-Dziedzicach. Zobaczcie zdjęcia!

Kurs samoobrony dla kobiet przy LO im. Marii Skłodowskiej - 24-25.06.2023 · fot. 18. Bielski Batalion Powietrznodesantowy


Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami - instruktorami odbyły się w naszym mieście w sobotę i niedzielę 24 i 25 czerwca na boisku przed Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Podobne zajęcia przez całą wiosnę i lato trwają w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski. Żołnierze - instruktorzy uczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokazują techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki mają także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy. Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno - informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia można poczęstować się kulinarnym hitem - wojskową grochówką.

Loading...

ar, mp / czecho.pl

źródło: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.