Wiadomości

  • 15 maja 2023
  • 16 maja 2023
  • wyświetleń: 2970

Czechowiczanki bez awansu, jednak z historycznym wynikiem

Zawodniczki MKS Czechowice-Dziedzice zajęły 2. miejsce w turnieju finałowym o awans do II ligi ogólnopolskiej. Nie uzyskały awansu do wyższej grupy rozgrywkowej, jednak dzięki walce osięgnęły historyczny wynik żeńskiej siatkówki w naszym mieście.

Czechowiczanki bez awansu, jednak z historycznym wynikiem
Czechowiczanki bez awansu, jednak z historycznym wynikiem · fot. MKS Czechowice-Dziedzice / sekcja siatkówki dziewc


- Na turnieju finałowym w Warszawie nie było żadnego prostego meczu - także "wszystkie siły na pokład" i mecz otwarcia padł naszym łupem 3:1 z drużyną GTS Gdynia, a MVP meczu zastała wybrana Magda Michalec. Niesione na dobrej fali, nasze zawodniczki przystąpiły bardzo skoncentrowane i zmotywowane do meczu z MKS Łańcut. Ale co to były za emocje?! Prowadzenie w setach 2:1, później tie-break, zbudowanie przewagi na początku 5. partii, szybki obrót sytuacji i nasze zawodniczki musiały bronić piłki meczowej, ale udało się i wychodźmy zwycięsko z drugiego spotkania 3:2, którego MVP została Zuzanna Ślezińska - relacjonuje w mediach społecznościowych sekcja siatkówki dziewcząt MKS Czechowice-Dziedzice.

- Wyniki spotkań po dwóch dniach spowodowały, że nasz niedzielny mecz był decydujący. Wiadomo już było, że zwycięska drużyna z tego pojedynku zajmie pierwsze miejsce i otrzyma awans do II ligi. Zarówno nasze zawodniczki jak i dziewczyny z KAMAN Warszawa nie chciały oddać żadnego punktu bez walki. Masa spektakularnych obron, mocnych ataków, trudnych zagrywek i ogrom różnorodności zagrań po obu stronach spowodował, że mecz był zacięty. Jednak w samych końcówkach brakowało nam szczęścia i drużyna przeciwna "odskakiwała" nam na kilka punków, przez co mecz zakończył się wynikiem 0:3 - dodał MKS.

Czechowiczanki bez awansu, jednak z historycznym wynikiem
Czechowiczanki bez awansu, jednak z historycznym wynikiem · fot. Facebook / MKS Czechowice-Dziedzice - sekcja siatk


Zawodniczki czechowickiego MKS musiały uznać wyższość rywalek ze stolicy i niestety pożegnać się z awansem do ligi ogólnopolskiej na przyszły sezon. - Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko świetne ataki w wykonaniu naszych zawodniczek doprowadziły nas do takiego sukcesu, ale także nasza defensywa, która jak podkreślają inni trenerzy jest ciężka do pokonania. Połączenie niekonwencjonalnych zagrań i serii zagrywek oraz gry zespołowej pozwoliło nam na dotarcie do tego etapu - podkreśla zespół.

- Jednak nie ma co zwieszać głów! Był to nasz debiutancki sezon w I lidze Śląskiej, który zakończyliśmy z kapitalnym wynikiem! Najpierw wicemistrzostwo województwa, potem pierwsze miejsce w swoim półfinale i na końcu drugie miejsce w turnieju finałowym! To najlepszy wynik w historii żeńskiej siatkówki w Czechowicach-Dziedzicach! - podsumowuje sekcja siatkówki dziewcząt MKS Czechowice-Dziedzice.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.