Wiadomości

  • 16 maja 2023
  • 21 maja 2023
  • wyświetleń: 4140

Pędzące samochody zagrażają bezpieczeństwu dzieci. Będą progi?

O zainstalowanie progów zwalniających na ulicy Łagodnej w Czechowicach-Dziedzicach zaapelowała radna Justyna Rzepecka. Jak przekazała w swojej interpelacji, szybko jadące samochody zagrażają bezpieczeństwu pieszych, głównie dzieci. Jest odpowiedź władz miasta w tej sprawie.

Ul. Łagodna w Czechowicach-Dziedzicach
Ul. Łagodna w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Do burmistrza Czechowic-Dziedzic trafiła interpelacja radnej Justyny Rzepeckiej dotycząca zainstalowania progów zwalniających na ul. Łagodnej.

- W imieniu mieszkańców, zwracam się z uprzejmą prośbą o zainstalowanie progów zwalniających na ulicy Łagodnej, w celu fizycznego ograniczenia prędkości pojazdów — ze względów bezpieczeństwa. Szybko poruszające się samochody stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych, a w szczególności dla dzieci. Ulica Łagodna jest w bezpośrednim otoczeniu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 - argumentuje radna Rzepecka.

Na pismo radnej Rzepeckiej odpowiedział zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Paweł Mrowiec, który poinformował, że Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego, przy współpracy z Zarządem Osiedla "Renardowice", przeanalizuje zasadność i konieczność zastosowania dodatkowych elementów ograniczających prędkość pod względem warunków technicznych ich montażu.

- Jednocześnie z uwagi na fakt, iż elementy ograniczające prędkość powodują również niekorzystne skutki ich zastosowania, zachodzi potrzeba zasięgnięcia opinii mieszkańców, których domy lub mieszkania znajdują się w najbliższym sąsiedztwie miejsca ewentualnego ich montażu - dodał samorządowiec.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.