Wiadomości

  • 19 maja 2023
  • 31 maja 2023
  • wyświetleń: 2886

Dotacje na energię odnawialną dla mieszkańców. Ankieta

Gmina Czechowice-Dziedzice wraz z Gminą Hażlach przygotowuje projekt partnerski pn. "Od węgla do słońca - odnawialne źródła energii dla mieszkańców gmin Czechowice-Dziedzice i Hażlach" w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, Priorytet 10, Działanie 10.6 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.

oze, fotowoltaika, dach
fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


W celu określenia zapotrzebowania mieszkańców obydwu gmin na wykonanie instalacji OZE, czechowicki Urząd Miejski poprosił mieszkańców o wypełnienie poniższej ankiety w terminie do 14 czerwca przez osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania do instalacji OZE.

Ankieta dostępna jest tutaj.

Jak informuje magistrat, kwota dofinansowana będzie wynosić do 85% kosztów instalacji netto, a koszt VAT-u pozostanie po stronie mieszkańca. Przewidywany okres realizacji projektu to lata 2024 - 2026.

- Wypełnienie ankiety służy jedynie wstępnemu określeniu zapotrzebowania mieszkańców na wykonanie instalacji OZE i nie jest równoznaczne z deklaracją udziału w projekcie. Planuje się, że właściwy nabór mieszkańców do projektu zostanie przeprowadzony po wyborze projektu do dofinansowania, co nastąpi na przełomie 2023/2024 roku - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.