czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2023
  • 19 maja 2023
  • wyświetleń: 8356

[FOTO] Skutki deszczu: zalana droga, stany ostrzegawcze na rzekach

Po intensywnych opadach deszczu, które miały miejsce od wtorkowego wieczora, w szybkim tempie rosły stany rzek przepływających przez gminę Czechowice-Dziedzice - Wisły, Wapienicy, Iłownicy i Białki. Poziom powoli opada, jednak w czwartkowy poranek stan ostrzegawczy panuje w Wiśle.

Reklama

Stan ostrzegawczy na rzekach na terenie gminy Czechowice-Dziedzice - 17.05.2023 · fot. Kamil Wajdeczko


Jak informowaliśmy w środowe popołudnie, stany ostrzegawcze osiągnęły wszystkie rzeki przepływające przez gminę Czechowice-Dziedzice. W czwartkowy poranek sytuacja stabilizuje się i w rzekach obserwowany jest trend malejący.

Trudna sytuacja nadal panuje w Wiśle, gdzie na wodowskazie na granicy Czechowic-Dziedzic i Goczałkowic-Zdroju osiągnęła stan ostrzegawczy - 326 cm według stanu na godzinę 6.00 (trend malejący).

W związku z intensywnymi opadami deszczu doszło do podtopień - zalana została m.in. droga przez Białkę obok PG Silesia. W sumie w Bielsku-Białej i powiecie bielskim strażacy 20 razy wyjeżdżali do akcji związanych z wypompowywaniem wody - takie dane podają służby wojewody śląskiego.

mp, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.