Wiadomości

  • 20 maja 2023
  • 20 czerwca 2023
  • wyświetleń: 10525

[FOTO] Wielkie zawody MDP i DDP. Rywalizowało 180 zawodników

W niedzielę, 18 czerwca na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbył się Memoriał DDP i MDP im. Haliny Dzidówny. W wydarzeniu wzięło udział ponad 180 zawodników z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych z 11 jednostek OSP.

Memoriał DDP i MDP im. Haliny Dzidówny - Grupa wiekowa A - od 6. do 9 lat - 18.06.2023 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Zawodnicy rywalizowali ze sobą w trzech grupach wiekowych. W pierwszej z nich - od 6. do 9. roku życia - najlepsza okazała się MDP OSP Ligota, przed MDP OSP Dziedzice i MDP OSP Czechowice.

Memoriał DDP i MDP im. Haliny Dzidówny - Grupa wiekowa B - od 10. do 13 lat - 18.06.2023 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


W grupie B, gdzie zmagali się zawodnicy od 10. do 13. roku życia, zwyciężyła MDP OSP Czechowice, przed MDP OSP Międzyrzecze Górne i MDP OSP Dziedzice.

Memoriał DDP i MDP im. Haliny Dzidówny - Grupa wiekowa C - od 14. do 18 lat - 18.06.2023 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


W najstarszej grupie rywalizowała młodzież w wieku od 14. do 18. roku życia. Tutaj zwyciężyła MDP OSP Kobiernice przed MDP OSP Ligota i MDP OSP Dziedzice.

Memoriał DDP i MDP im. Haliny Dzidówny - atrakcje - 18.06.2023 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


W zawodach wzięło udział ponad 180 zawodników z 11 jednostek OSP: Dziedzice, Czechowice, Lipowiec, Bronów, Ligota, Zabrzeg, a także Bestwina, Janowice, Kobiernice, Mazańcowice i Międzyrzecze Górne.

Celem zawodów było propagowanie wśród młodzieży aktywnego trybu życia i współpracy w zespole oraz doskonalenia sprawności fizycznej. Dodatkowo popularyzowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP) oraz Dziecięcych Drużyn Pożarniczych (DDP) a także upamiętnienie bohaterskiej postawy Haliny Dzidy, która poniosła śmierć podczas pożaru rafinerii nafty w Czechowicach-Dziedzicach.

Memoriał DDP i MDP im. Haliny Dzidówny - atrakcje - 18.06.2023
Memoriał DDP i MDP im. Haliny Dzidówny - atrakcje - 18.06.2023 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: dmuchane zamki, ściankę spinaczkową, fotobudkę 360, zabawę w pianie, pokazy ratownicze oraz stoisko gastronomiczne.

Warto dodać, że o godzinie 8.10 na placu Firmy Kontur przy ulicy Legionów nastąpiła koncentracja samochodów pożarniczych drużyn uczestniczących w zawodach. O godzinie 8.20 kolumna samochodów pożarniczych wyruszyła na stadion MOSiR ulicami: Szkolną, Węglową, Traugutta, Niepodległości, Legionów, na stadion MOSIR.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.