Wiadomości

  • 22 maja 2023
  • 23 maja 2023
  • wyświetleń: 3766

Włamania do altanek. Spłoszeni złodzieje uciekli w zarośla

W nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 maja), tuż przed północą strażnicy miejscy udali się na teren ogródków działkowych przy ulicy Waryńskiego w Czechowicach-Dziedzicach, celem udzielenia pomocy patrolowi policji. Doszło tam do włamania do kilku altanek. Sprawcy zostali spłoszeni przez działkowców...

Ustalono, że włamywacze uciekli w kierunku rzeki Iłownica, po drodze pozostawiając skradzione przedmioty. Na szczęście na jednym z domków była zainstalowana kamera, która nagrała mężczyzn szabrujących altanki.

Strażnicy miejscy udali się pieszo w teren celem ustalenia i schwytania sprawców. Przypuszczano, iż sprawcy, których miało być trzech, w dalszym ciągu mogli ukrywać się w krzakach. Po kilkunastu minutach strażnicy usłyszeli głosy dobiegające od strony torów kolejowych, tam też w rejonie torowiska ujęto dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 26 i 27 lat, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców włamania nagranemu przez działkowy monitoring. Osoby te przekazano policji w celu podjęcia dalszych czynności.

ar / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.