Wiadomości

  • 23 maja 2023
  • 25 maja 2023
  • wyświetleń: 9750

[FOTO] Oberwanie chmury nad gminą. Woda zalała fragment drogi

We wtorek, 23 maja po godzinie 14.00 nad gminą Czechowice-Dziedzice przeszła burza, której towarzyszyły intensywne opady deszczu. Woda zalała między innymi fragment ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - były utrudnienia w ruchu.

Oberwanie chmury nad gminą Czechowice-Dziedzice - 23.05.2023 · fot. Facebook / Czecho Meteo Pogoda


Burza, której towarzyszyły intensywne opady deszczu, nawiedziła gminę Czechowice-Dziedzice tuż po godzinie 14.00, docierając z południowego zachodu. Radary zarejestrowały kilkanaście wyładowań atmosferycznych. Jak zauważa administrator profilu Czecho Meteo Pogoda na Facebooku, była to pierwsza w tym roku burza w naszej gminie, która miała gwałtowniejszy przebieg.

Loading...


Intensywne opady deszczu, które nawiedziły naszą gminę, dały się we znaki kierowcom. Woda zalała fragment ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, w rejonie Gliksmanki, czyli w dolince pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Kopernika i Łukasiewicza a Rondem Krwiodawców. Jak alarmują nasi czytelnicy, nie dało się przejechać pasem w kierunku centrum miasta. Ruch odbywał się wahadłowo.

Zalany fragment ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 23.05.2023
Zalany fragment ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 23.05.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Warto przypomnieć, że gmina w ostatnim czasie przeprowadziła kilka ważnych inwestycji, aby ograniczyć problem podtopień w tym rejonie Czechowic-Dziedzic. Wybudowano między innymi zbiorniki przy ulicach Pasieki i Cichy Kącik, przebudowano kanalizację deszczową na pobliskich ulicach, a także uregulowano potok i kanały na terenie Parku Szwajcarska Dolina.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w związku z wydanymi ostrzeżeniami meteorologicznymi straż pożarna odnotowała na terenie województwa śląskiego 33 interwencje. Najwięcej w powiatach bielskim i żywieckim. Interwencje dotyczyły głównie niedrożnych przepustów oraz wiatrołomów.

BM, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.