Wiadomości

  • 27 maja 2023
  • wyświetleń: 3443

Wiadukt kolejowy, przejścia podziemne i perony! Jest wykonawca

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice", który obejmuje m.in. odcinek Tychy - Goczałkowice-Zdrój (LOT B).

pociąg, koleje śląskie, przejazd kolejowy
Przejazd kolejowy w ciągu ul. Męczenników Oświęcimskich · fot. pless.pl


Na odcinku Tychy - Goczałkowice-Zdrój wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu, którą zaproponowała firma Budimex. Teraz nastąpi obligatoryjna kontrola Urzędu Zamówień Publicznych, która w przypadku zakończenia wynikiem pozytywnym, umożliwi zawarcie umów. Prace budowlane przewidziane są w latach 2023 - 2026.

- Będą nowe, wygodniejsze perony na stacjach i przystankach: Tychy Żwaków, Kobiór, Piasek, Pszczyna i Goczałkowice wraz z dojściami uwzględniającymi dostęp dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Planowana jest modernizacja sieci trakcyjnej, obiektów inżynieryjnych oraz torów. Prędkość pociągów wzrośnie do 160 km/h. Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu poprzez zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania ruchem - informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

hallera
Przejazd kolejowy na ulicy Hallera zostanie zlikwidowany. W jego miejscu powstanie przejście podziemne dla pieszych · fot. PKP PLK


Jak dodaje, dla większego bezpieczeństwa zmodernizowane zostaną przejazdy kolejowo-drogowe i wiadukty kolejowe, powstaną przejścia podziemne (przy ul. Hallera w Pszczynie i Kolejowej/Górnej w Goczałkowicach) oraz wiadukt kolejowy (przy ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie).

Harmonogram prac będzie ustalany przez wykonawcę robót. Tymczasowa organizacja ruchu w związku z zaplanowanymi pracami będzie wcześniej uzgadniana z zarządcami dróg. Informacje będą z wyprzedzeniem przekazywane mieszkańcom i kierowcom.

Więcej na temat zmian, które nas czekają w związku z inwestycją, pisał portal pless.pl w artykułach:

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.