Wiadomości

  • 26 maja 2023
  • wyświetleń: 2243

Okradali myjnie w województwie. Wpadli w Czechowicach-Dziedzicach

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcom Tychów, którzy 19 maja w nocy zostali zatrzymani na gorącym uczynku włamania do automatu myjni samoobsługowej na terenie Czechowic Dziedzic . Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy Wydziału Do Walki Z Przestępczością Przeciwko Mieniu Tyskiej Komendy dzięki intensywnej pracy policjantów w związku z licznymi włamaniami do automatów na terenie miasta Tychy.

Policja, kajdanki, zatrzymanie
Okradali myjnie w województwie. Wpadli w Czechowicach-Dziedzicach - zdj. ilustracyjne · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Od kilku tygodni Funkcjonariusze Wydziału Do Walki Z Przestępczością Przeciwko Mieniu Tyskiej Komendy prowadzili działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców włamań do automatów z gotówką zainstalowanych w myjniach samoobsługowych na terenie miasta Tychy.

- Dzięki intensywnej pracy tyskich funkcjonariuszy, osoby zajmujące się włamaniami zostały wytypowane, a następnie 19 maja na terenie Czechowic-Dziedzic osoby te zostały zatrzymane przez tyskich stróżów prawa na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, w momencie gdy dokonywali włamania do kolejnego automatu z gotówką. Sprawcami okazali się być mieszkańcy miasta Tychy w wieku 35 i 36 lat - relacjonują policjanci z Tychów.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tychach gdzie decyzją Prokuratora zostali objęci 3 miesięcznym tymczasowym aresztem. Sprawcy dokonali łącznie 16 kradzieży z włamaniem. Ponadto jeden z mężczyzn dokonywał czynów w warunkach recydywy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd, za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.