Wiadomości

 • 27 maja 2023
 • wyświetleń: 159

Pokój po zmarłej osobie. Jak wygląda dezynfekcja mieszkania po śmierci?

Materiał partnera:

Dezynfekcja po zgonach to proces eliminacji niebezpiecznych mikroorganizmów o których mało kto wie. Strata bliskiej osoby to smutny moment w życiu człowieka, a zarazem delikatna kwestia. Nikt nie ma głowy do sprzątania rzeczy i ubrań zmarłego, które są poplamionych krwią i narażania przy tym własnego życia.

Linkhouse


W tym trudnym czasie musimy się jednak zmierzyć nie tylko z silnym emocjonalnym aspektem straty bliskiej osoby, ale również z całkowicie praktycznymi problemami związanymi z organizacją pogrzebu oraz z przywróceniem porządku w domu. Opróżnianie mieszkań z niepotrzebnych sprzętów i wywóz starych mebli zleca się najczęściej specjalistycznym firmom sprzątającym.

Pokój, w którym zmarła osoba, musi zostać dokładnie posprzątany i kompleksowo zdezynfekowany. W niniejszym artykule przedstawiamy kroki, jakie należy podjąć, aby pomieszczenie było bezpieczne dla zdrowia.

Groźne patogeny w mieszkaniu zmarłej osobyChcesz posprzątać mieszkanie po zmarłym? Powinieneś pamiętać, że to trudne i ryzykowne zadanie. Po śmierci w mieszkaniu znajduje się mnóstwo bakterii gnilnych i groźnych patogenów. Wszędzie mogą znajdować się ślady krwi i wydzielin biologicznych, a niewidoczny gołym okiem trupi jad może zagrażać zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie zdezynfekować pomieszczenie, w którym zmarła osoba.

Warto skorzystać z usług specjalistów, którzy wiedzą, jak postępować w takiej sytuacji. Profesjonalna firma sprzątająca po zgonach ma odpowiednie narzędzia i środki chemiczne, które pozwolą na dokładne zdezynfekowanie pokoju.

Jeśli jednak nie chcemy korzystać z usług profesjonalistów, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, nie wolno nam dotykać ciała osoby zmarłej. Należy natychmiast wezwać pogotowie ratunkowe lub policję. Po zabraniu ciała nie należy jednak niczego dotykać ani dotykać okien. Spowoduje to nalot much plujek do mieszkania, a rodzina zmarłego ryzykuje własnym zdrowiem dotykaniem skażonych przedmiotów.

pokój po zmarłym


Kiedy należy wykonać czyszczenie pokoju po rozkładzie ciała?Sugerujemy, aby jak najszybciej skontaktować się z wyspecjalizowaną firmą sprzątającą po zmarłych, aby przeprowadzić pełną dezynfekcję mieszkania. Warto podjąć takie działania nawet w trakcie działań prowadzonych przez policję i prokuratora, oczywiście pod warunkiem, że wyrażają oni na to zgodę.

Posprzątanie mieszkania zmarłego zazwyczaj zajmuje od kilku do kilkunastu godzin. W wyjątkowych przypadkach czynności mogą się wydłużyć do kilku dni. Mimo tego, jak trudny czas przeżywa rodzina zmarłej osoby, nie warto czekać ze zleceniem prac porządkowych na miejscu zgonu.

Sprzątanie pokoju po rozkładzie zwłok krok po krokuSprzątanie pokoju po rozkładzie zwłok to zadanie, które wymaga nie tylko dokładności, ale również wiedzy na temat procedur oraz używanych środków chemicznych. Taki usługi można zlecić w firmie sprzątającej po zmarłych, najlepiej takiej, która oferuje usługi certyfikowane.

Krok po kroku, firma specjalizująca się w sprzątaniu po zmarłych, przeprowadza pełną dezynfekcję pomieszczenia, usuwając wszelkie resztki z ciała zmarłej osoby. Specjalne narzędzia oraz środki chemiczne, używane przez specjalistów, pozwalają na skuteczne usunięcie patogenów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Przy sprzątaniu pokoju po rozkładzie zwłok warto pamiętać o dokładnym usuwaniu wszystkich przedmiotów, które są zanieczyszczone lub niepotrzebne. Warto także mieć na względzie prawidłowe postępowanie ze szczątkami ciała oraz o ochronie przed zarażeniem się bakteriami i wirusami.

Usuwanie śladów krwi z posadzkiUsuwanie śladów krwi z posadzki to zadanie, które wymaga zastosowania odpowiednich środków chemicznych oraz narzędzi. Firmy specjalizujące się w sprzątaniu po zmarłych posiadają odpowiednie narzędzia oraz wiedzę na temat właściwych procedur, które zastosować, aby usunąć ślady krwi z posadzki.

Ważne jest, aby nie próbować usuwać śladów krwi samodzielnie, ponieważ może to prowadzić do nieprawidłowego usunięcia zanieczyszczeń lub pogorszenia stanu posadzki. Warto zlecić to zadanie specjalistom, którzy dokładnie wiedzą, jak postępować w takiej sytuacji.

Usuwanie krwi z podłogi to zadanie, które powinno być wykonane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Stosowane w tym celu preparaty zazwyczaj bazują na alkoholu etylowym, nadtlenku wodoru i fenolu.

sprzątanie po zmarłym


Utylizacja rzeczy zmarłegoZastanawiasz się, co zrobić z rzeczami zmarłego? Możesz je oddać osobom potrzebującym pod warunkiem, że są czyste i nie zostały zabrudzone krwią czy płynami ustrojowymi. Z kolei wszystkie rzeczy, przy których osoba zmarła została znaleziona najlepiej zutylizować w spalarni termicznej. Aby móc skorzystać z jej usług należy mieć podpisaną umowę z taką spalarnią, dlatego i w tym przypadku najlepiej sprawdzi się profesjonalne sprzątanie po zmarłym zlecone w firmie sprzątającej po zwłokach.

Firma sprzątająca po zmarłych rozpoczyna pracę na miejscu zdarzenia od dokładnego sprzątania podłóg z krwi i sortowania rzeczy zmarłego. Te, które są skażone śladami biologicznymi, technicy transportują do spalarni. Rzeczy, które mogą zostać zutylizowane w takiej spalarni to m.in.:

 • Ubrania;
 • Przedmioty użytku osobistego;
 • Książki i gazety;
 • Pościel;
 • Biżuteria;
 • Dywany i narzuty.


Czy pościel po zmarłej osobie nadaje się do ponownego użytku? Tak, pod warunkiem, że nie nosi śladów krwi i zostanie wcześniej dokładnie zdezynfekowana. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej jednak taką pościel wyrzucić i kupić nową, biorąc pod uwagę, że nie jest to duży wydatek.

Chemiczna dezynfekcja pomieszczenia po zmarłymChemiczna dezynfekcja pomieszczenia po zmarłym to proces, który wymaga zastosowania odpowiednich środków chemicznych oraz narzędzi. Firma sprzątająca po zmarłych oferuje takie usługi, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pomieszczenie zostanie dokładnie zdezynfekowane.

Firma posługuje się specjalnymi środkami chemicznymi, które są skuteczne w usuwaniu wszelkich bakterii i wirusów. Pracownicy firmy posiadają również wiedzę na temat właściwych procedur, które trzeba zastosować, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo dla zdrowia ludzi.

Dezynfekcja po zgonie za pomocą środków biobójczych to proces, który musi być przeprowadzony przez specjalistów. W tym celu warto skorzystać z usług firmy sprzątającej po zmarłych, która ma doświadczenie oraz odpowiednie narzędzia, aby dokładnie zdezynfekować pomieszczenie.

Ozonowanie i zamgławianie suchą mgłą mieszkania po zgonieOzonowanie i zamgławianie suchą mgłą mieszkania po zgonie to kolejne usługi oferowane przez firmy sprzątające po zmarłych. Metody te są skuteczne w usuwaniu wszelkich bakterii i wirusów oraz w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów.

Ozonowanie pomieszczeń polega na wprowadzeniu do pomieszczenia ozonu, który skutecznie niszczy wszelkie bakterie i wirusy. Jest to bardzo skuteczna metoda dezynfekcji, jednakże należy pamiętać, że proces ten musi być przeprowadzony przez specjalistów.

Zamgławianie suchą mgłą to metoda, w której do pomieszczenia wprowadza się specjalny środek chemiczny, który zostaje rozpylony w postaci suchego aerozolu. Metoda ta jest skuteczna i bezpieczna dla zdrowia ludzi.

Firmy sprzątające po zmarłych posiadają odpowiednie narzędzia oraz wiedzę, aby skutecznie i bezpiecznie zdezynfekować pomieszczenie po zmarłej osobie. Dlatego warto skorzystać z usług specjalistów, aby mieć pewność, że proces dezynfekcji został przeprowadzony prawidłowo.

Jak oczyścić mieszkanie po zmarłej osobie?Jak już wiadomo, sprzątanie mieszkania po śmierci to trudne zadanie. Ze względu na ryzyko zatrucia trupim jadem, najlepiej zlecić sprzątanie pokoju po zmarłej osobie specjalistom z firmy Kastelnik, którzy kompleksowo doprowadzą całe pomieszczenie do porządku i usuną brzydki zapach po śmierci. Usługi firmy Kastelnik na czyszczenie po zwłokach obejmują:

 • Usuwanie śladów biologicznych po zmarłym;
 • Demontaż podłóg;
 • Wywóz rzeczy po zmarłym do spalarni termicznej;
 • Chemiczna dezynfekcja mieszkania;
 • Neutralizacja groźnych drobnoustrojów przez zamgławianie suchą mgłą;
 • Ozonowanie pomieszczeń na brzydki smród po zwłokach;
 • Drobne prace remontowe;
 • Wystawianie certyfikatów z przeprowadzonych usług.


Pokój, w którym doszło do śmierci, wymaga profesjonalnej dezynfekcji, by nadawał się do ponownego użytku. Nie warto bagatelizować tego faktu, ponieważ może to mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i życia domowników.

W pomieszczeniach konieczne jest przeprowadzenie kilkuetapowej sterylizacji z zastosowaniem atestowanej chemii biobójczej i specjalistycznych sprzętów. Potrzebujesz pomocy w tym temacie? Usługi sprzątania po zmarłym zlecisz przez całą dobę w firmie Kastelnik, która działa na terenie całego kraju.