Wiadomości

  • 29 maja 2023
  • 2 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4680

[FOTO] Udana akcja krwiodawstwa na pl. Jana Pawła II

Nie w drugi, a wyjątkowo w pierwszy czwartek miesiąca odbyła się tradycyjna akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II. Ambulans do oddawania krwi stanął tam w czwartek, 1 czerwca.

Akcja krwiodawstwa na pl. Jana Pawła II - 1.06.2023 · fot. Śląski Oddział Okręgowy PCK


Jak informują organizatorzy akcji, zarejestrowały się 43 osoby, z czego krew oddało 32 z nich - udało się zebrać 14.4 l tego życiodajnego płynu.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 konieczne jest używanie maseczek ochronnych i rękawiczek. Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.