Wiadomości

  • 30 maja 2023
  • wyświetleń: 1878

"Nieskończoność naszym motorem". Jubileusz 100-lecia firmy Valeo

Jeden z czołowych dostawców komponentów dla branży motoryzacyjnej - firma Valeo obchodzi w tym roku Jubileusz 100-lecia swego istnienia. Z tej okazji pracownicy czechowickich zakładów Valeo w czwartek, 25 maja mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu upamiętniającym założenie firmy.

"Nieskończoność naszym motorem". Jubileusz 100-lecia firmy Valeo
"Nieskończoność naszym motorem". Jubileusz 100-lecia firmy Valeo · fot. Materiały firmy Valeo


Podczas spotkania zebrani goście wysłuchali przemówienia dyrektora generalnego Grzegorza Zięby oraz burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili m.in. honorowa konsul Francji Anna Krasuska - Terillon, wicestarosta bielski Andrzej Kamiński oraz wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Andrzej Zabiegliński. Gościem specjalnym był natomiast Sobiesław Zasada - wielokrotny rajdowy Mistrz Europy oraz znany wielbiciel motoryzacji, z którym został przeprowadzony wywiad.

Podczas poczęstunku jubileuszowym tortem zebrani goście mieli okazję obejrzeć zabytkowe samochody, które stanowiły oprawę wydarzenia i nawiązywały zarówno do historii motoryzacji, jak i działalności czechowickich zakładów w obszarze regeneracji części.

"Nieskończoność naszym motorem". Jubileusz 100-lecia firmy Valeo
"Nieskończoność naszym motorem". Jubileusz 100-lecia firmy Valeo · fot. Materiały firmy Valeo


- Jej uzupełnieniem są aktywne działania na rzecz rozwoju elektromobilności wychodzące naprzeciw aktualnym trendom w motoryzacji i stanowiące kolejny krok w historii firmy. Ten wyjątkowy jubileusz był okazją do wspomnień i podziękowań pracownikom zakładów Valeo w Czechowicach-Dziedzicach oraz partnerom społecznym i biznesowym firmy - informuje firma Valeo.

Warto wspomnieć, iż pierwszy zakład Valeo zlokalizowany w Czechowicach-Dziedzicach prowadzi swoją działalność od ponad dwudziestu lat.

- Obecnie obydwa zakłady dysponują szeroką gamą produktów stanowiących odpowiedź na potrzeby rynku w obszarze produkcji konwencjonalnych części zamiennych, regeneracji komponentów oraz dostarczania produktów niskiego i wysokiego napięcia. Zakłady Valeo w Czechowicach zatrudniają łącznie ponad 2 000 osób i są jednym z czołowych pracodawców w powiecie bielskim - podsumowuje Valeo.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.