Wiadomości

  • 31 maja 2023
  • 2 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3704

Pogrzeb zmarłego wójta Jaworza. Rodzina wystosowała prośbę

Urząd Gminy Jaworze oraz parafia pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy podali datę pogrzebu tragicznie zmarłego wójta Jaworza, Radosława Ostałkiewicza. W środę potwierdzono, że odbędzie się on w piątek, 2 czerwca o godzinie 14.00.

Radosław Ostałkiewicz
Radosław Ostalkiewicz · fot. UG Jaworze


Przypomnijmy, Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze zmarł tragicznie w nocy z poniedziałku, 8 maja na wtorek, 9 maja w hotelu w centrum Cagliari na włoskiej Sardynii, o czym portal bielsko.info informował w artykule "Nie żyje wójt Jaworza. Tragiczny wypadek na włoskiej Sardynii".

Informację o pogrzebie przekazała parafia pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy. - Jak wiemy zmarł nasz parafianin i Wójt Gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz. Jego pogrzeb odbędzie się w naszej świątyni w piątek 2 czerwca o godzinie 14.00. Powierzmy zmarłego Radosława Miłosierdziu Bożemu - podała parafia.

W środę, 31 maja datę pogrzebu potwierdził Urząd Gminy Jaworze. - Pogrzeb wójta gminy Jaworze śp. Radosława G. Ostałkiewicza odbędzie się w najbliższy piątek, 2 czerwca o godzinie 14.00 w parafii Św. Franciszka w Bielsku-Białej - Wapienicy (ul. Przy Torach 1). Jednocześnie informujemy, że osoby chcące uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej w formie online, będą mogły wziąć w niej udział za pośrednictwem platformy YouTube - podał jaworzański UG.

Rodzina zmarłego wójta poprosiła równocześnie o to, by zamiast kwiatów i wieńców, przekazywać datki na rzecz ZHP Chorągiew Śląska - Hufiec Beskidzki.

Dane do przelewuZwiązek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska
Hufiec Beskidzki
ul. Chopina 3
43-300 Bielsko-Biała

ING Bank Śląski
06 1050 1070 1000 0001 0004 2118
Tytuł: darowizna na działalność statutową Jaworze


W komunikacie znalazła się także prośba o uszanowanie prywatności bliskich wójta, a w szczególności o nierejestrowanie uroczystości pogrzebowych urządzeniami audio-wizualnymi.

Radosław Grzegorz Ostałkiewicz urodził się 8 marca 1979 roku w Bielsku-Białej. Był ekonomistą, specjalistą w dziedzinie organizacji i zarządzania. Z Urzędem Gminy Jaworze był związany od 2003 roku - początkowo jako wolontariusz, a od 2005 jako kierownik różnych referatów. W swojej pracy zajmował się pozyskiwaniem środków unijnych.

W 2007 roku odbył staż w Brukseli, po czym został zastępcą wójta gminy i zastępcą kierownika miejscowego urzędu stanu cywilnego. W 2014 roku został wybrany wójtem gminy w pierwszej turze, uzyskując 62,8% głosów. Cztery lata później uzyskał reelekcję, zdobywając 93,4% głosów.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.