Wiadomości

  • 3 czerwca 2023
  • wyświetleń: 782

Tablica ogłoszeń zagubionych pupili i wyszukiwarka numeru czipa

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Bielsku-Białej ma nową stronę internetową, a na niej specjalną zakładkę - tablicę ogłoszeń dla znalezionych i zagubionych psów oraz kotów. To miejsce, które łączy społeczność i pomaga odnaleźć zgubione czworonogi. Kolejna funkcjonalność strony przewiduje możliwość sprawdzenia numeru mikroczipa swojego pupila, który zagubił się na terenie Bielska-Białej.

mikroczip


Jeśli Wasz ukochany piesek czy kotek zaginął, możecie zamieścić ogłoszenie na tablicy. W ten sposób społeczność będzie mogła Wam pomóc w poszukiwaniach i zwiększyć szanse na odnalezienie pupila.

Jeśli natknęliście się na psiaka czy kociaka, możecie również umieścić ogłoszenie na tablicy. Opiszcie dokładnie miejsce, gdzie znaleźliście zwierzę, jego cechy charakterystyczne, a także udostępnijcie kontakt, pod którym można się z Wami skontaktować.

- Wspólnymi siłami postaramy się znaleźć właściciela i przywrócić zgubionemu zwierzakowi dom - mówią pracownicy schroniska.

Adres nowej strony internetowej to: https://schronisko.bielsko-biala.pl/

tablica ogłoszeń


Znając numer mikroczipa, możecie się państwo szybko dowiedzieć o losie zwierzęcia, jeżeli uczestniczył w interwencji służ miejskich.

- Pamiętajcie! Znakowanie zwierząt ma ogromne znaczenie dla ich bezpieczeństwa i ochrony. W przypadku, gdy Twój pupil zagubi się lub przypadkowo się oddali, posiadanie znaku identyfikacyjnego, takiego jak mikroczip, sprawia, że istnieje większa szansa na jego powrót do domu i znacznie przyspiesza proces odnalezienia właściciela - wyjaśniają opiekunowie zwierząt.

- Implantacja mikroczipa zapewnia bezpieczne i trwałe oznaczenie zwierząt, które nie powoduje im bólu ani dyskomfortu. Pamiętajcie, że znakowanie to tylko jedna część kompleksowej opieki nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Ważne jest również noszenie obroży z identyfikatorem i regularne aktualizowanie danych kontaktowych w rejestrach zwierząt - przypominają.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.