Wiadomości

  • 1 czerwca 2023
  • 2 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2221

[FOTO] Dzieci opanowały Urząd Miejski! Przejęły władzę nad gminą

W czwartek, 1 czerwca burmistrz Marian Błachut spotkał się z grupą przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach. Najmłodsi odwiedzili m.in. gabinet samorządowca oraz salę obrad Rady Miejskiej.

Wizyta dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Urzędzie Miejskim - 1.06.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, w godzinach przedpołudniowych w Urzędzie Miejskim symboliczną władzę nad gminą przejęły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Burmistrz Czechowic-Dziedzic ugościł przedszkolaków w swoim gabinecie. Nie obyło się bez prezentów dla wszystkich "Pszczółek".

- W podziękowaniu za zaproszenie do urzędu dzieci przygotowały występ artystyczny. Do tańca został zaproszony również burmistrz Marian Błachut. Po wspólnym tańcu gospodarz Czechowic-Dziedzic otrzymał od przedszkolaków złoty medal. Następnie "Pszczółki" z Przedszkola Publicznego nr 5 obejrzały krótki, przygotowany specjalnie na tę okazję film rysunkowy na podstawie czechowickiej legendy "O śpiących rycerzach w Goju" - relacjonuje czechowicki Urząd Miejski.

Na koniec swojego "urzędowania" najmłodsi mieszkańcy naszej gminy ubarwili kolorowanki z symbolami i architekturą Czechowic-Dziedzic.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.