Wiadomości

  • 1 czerwca 2023
  • wyświetleń: 657

Zalety nabywania nieruchomości w nowych budynkach w Szczecinie

Materiał partnera:

Współczesny rynek nieruchomości w Szczecinie określić można jako dynamicznie rozwijający się i różnorodny. Szczególnie interesujący jest segment nowych budynków, który cechuje wiele zalet w porównaniu z rynkiem wtórnym. Zgodnie z danymi z roku 2023, ceny nieruchomości na rynku pierwotnym w Szczecinie wynosiły średnio 7 000 PLN za metr kwadratowy, podczas gdy na rynku wtórnym były one o 15% wyższe.

inwestycje szczecin


Nowoczesność i komfortNowe budynki w Szczecinie, szczególnie wzniesione na przestrzeni ostatnich pięciu lat, wyróżniają się innowacyjnym podejściem do designu i konstrukcji. Wykorzystują one takie technologie jak inteligentne systemy domowe, które pozwalają na zdalne zarządzanie ogrzewaniem, oświetleniem i innymi funkcjami domu.

Co więcej, dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów budowlanych, takich jak wysokoefektywne panele izolacyjne, nowe budynki osiągają standardy energetyczne, które są znacznie wyższe niż ma to miejsce w przypadku starszych budynków. Średnie koszty ogrzewania dla nowych budynków w Szczecinie są o około 30% niższe w porównaniu do budynków z rynku wtórnego. Wynika to z danych na rok 2023.

Również kwestia izolacji akustycznej jest niezwykle istotna. Nowoczesne technologie używane w nowych budynkach, takie jak podwójne szyby i specjalne materiały izolacyjne, mogą skutecznie tłumić hałas z zewnątrz, co czyni te budynki znacznie cichszymi w porównaniu do starszych obiektów.

Lokalizacja i infrastrukturaSzczecin oferuje różne lokalizacje nowych budynków, które są dobrze skomunikowane z centrum miasta. Większość z nich jest położona blisko szkół, sklepów i parków, co czyni je atrakcyjnym miejscem do życia.

Gwarancja i wsparcie deweloperaKupując nieruchomość na rynku pierwotnym, otrzymujemy gwarancję i wsparcie dewelopera. W przypadku problemów, deweloper jest zobowiązany do ich rozwiązania. Jest to zdecydowana przewaga nowego budownictwa nad rynkiem wtórnym, gdzie większość problemów staje się odpowiedzialnością nowego właściciela.

Nowe inwestycje Szczecin: przegląd rynku pierwotnegoSerwis Noweinwestycje.pl prezentuje najaktualniejsze informacje o 150+ projektach deweloperskich, które są obecnie dostępne w Szczecinie. Według danych na maj 2023 roku, na stronie są dostępne szczegółowe opisy, plany i specyfikacje każdego z tych projektów. Omawiane narzędzie umożliwia potencjalnym nabywcom przeglądanie i porównywanie różnych opcji, co prowadzi w rezultacie do lepszego zrozumienia rynku i podejmowania bardziej świadomych decyzji dotyczących inwestycji.

PodsumowanieKupno nieruchomości w nowych budynkach w Szczecinie to inwestycja, która zapewnia nowoczesność, wygodę i wsparcie dewelopera. Choć ceny są w tym przypadku nieco wyższe niż na rynku wtórnym, korzyści z inwestowania w nowe budynki pozostają nie do przecenienia.