Wiadomości

  • 2 czerwca 2023
  • wyświetleń: 558

Jak szybko sfinansować zakup nowego auta?

Materiał partnera:

Chcesz kupić wymarzony samochód na atrakcyjnych warunkach finansowych, ale nie dysponujesz gotówką? Możesz skorzystać z różnych opcji finansowania. Sprawdź, jak szybko otrzymasz kredyt na samochód.

pieniądze


Na zakup auta będziesz potrzebować średnio kilkudziesięciu tysięcy złotych - w zależności od wybranego modelu, rocznika, wersji wyposażenia itp. Nawet jeśli dysponujesz gotówką, przeznaczenie wszystkich środków będzie wiązać się ze sporym ryzykiem utraty płynności finansowej. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być kredyt samochodowy.

Jak wyglądają formalności związane z kredytem na samochód?Kredyt samochodowy, w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, nie wiąże się ze skomplikowanymi formalnościami. Możesz więc oczekiwać, że dość szybko zaczniesz użytkować nowy pojazd. Wiele jednak zależy od wewnętrznej polityki konkretnego banku oraz ciebie - jako kredytobiorcy. Jeśli na drodze nie staną żadne przeszkody, dopełnienie formalności będzie trwać bardzo krótko. W niektórych przypadkach cała procedura zajmuje nie więcej niż kilka godzin.

Formalności krok po krokuFormalności związane z udzieleniem kredytu samochodowego mogą się różnić w zależności od banku. Znaczenie ma również to, czy chcesz sfinansować pojazd fabrycznie nowy czy używany oraz to, skąd pochodzi auto.

  1. Złóż wniosek o kredyt samochodowy - możesz tego dokonać online lub bezpośrednio w placówce bankowej.
  2. Dostarcz dokumenty potwierdzające transakcję - może to być faktura pro forma lub umowa kupna-sprzedaży. W przypadku pojazdów używanych potrzebne będą też: ksero dowodu rejestracyjnego, ksero karty pojazdu (jeśli auto zostało wyprodukowane po 4 września 2022 roku).
  3. Dostarcz potrzebne dokumenty finansowe. To, czy są konieczne, zależy m.in. od kwoty kredytu, czy wysokości wpłaty własnej.


Po tym nie pozostaje nic innego jak czekać na decyzję kredytową. Istnieje duża szansa, że otrzymasz ją nawet tego samego dnia. Wszystko jednak zależy od wewnętrznej polityki banku oraz momentu złożenia wniosku.

Jak wybrać dopasowany kredyt samochodowy?Pamiętaj, że czas oczekiwania na finansowanie nie powinno być jedynym kryterium wyboru kredytu samochodowego. Zwróć uwagę także na aspekty, takie jak:

  • koszty - ważne są nie tylko odsetki, ale i inne opłaty pobierane przez bank (np. prowizja);
  • okres finansowania - to ważne, jeśli zależy ci na niskich ratach lub niskiej sumie całkowitej do spłaty;
  • maksymalna kwotę kredytu bez wymaganej zgody małżonka - może to usprawnić procedury i skrócić czas oczekiwania na decyzję kredytową;
  • rodzaj zastosowanego zabezpieczenia - do wyboru może być np. cesja z praw polisy AC lub przewłaszczenie z warunkiem zabezpieczającym (bez adnotacji w dowodzie rejestracyjnym).


Wybierz kredyt na samochód, jeśli zależy ci na czasie. Nawet jeśli nie dysponujesz pieniędzmi na wpłatę własną, masz szansę na otrzymanie finansowania. Musisz tylko porównać dostępne oferty.