Wiadomości

  • 3 czerwca 2023
  • 11 czerwca 2023
  • wyświetleń: 12057

[FOTO] Nowy fotoradar na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach

Kierowcy jeżdżący krajową jedynką powinni mieć się na baczności. Nowa "żółta skrzynka" została już odsłonięta. Czy działa? Tego oficjalnie jeszcze nie wiemy.

Wiosną bieżącego roku CANARD, komórka organizacyjna Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, poinformowała o inwestycjach w nowoczesny sprzęt. Stare fotoradary sukcesywnie są zastępowane przez nowsze, doskonalsze modele.

Nowoczesna technologia dotarła już także w nasz region. Aparatura zainstalowana została na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach, przed skrzyżowaniem z ul. Ligocką jadąc w kierunku Bielska-Białej. Na ten moment nie wiemy czy fotoradar zaczął już działać. Wysłaliśmy zapytanie do jego zarządcy.

nowy fotoradar itd canard
Nowy fotoradar na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Nadesłane przez czytelnika


Nowe urządzenia to gwarancja ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, a do tego wyższa jakość zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Urządzenia z powodzeniem mogą pracować w trudnych warunkach pogodowych. Automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, czyli odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Nowe urządzenia mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień. - o takiej funkcjonalności można przeczytać na stronie CANARD.

pj / czecho.pl

źródło: CANARD

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.