Wiadomości

  • 5 czerwca 2023
  • wyświetleń: 5833

[FOTO] Pożar garażu. Powodem "nieodpowiednie dogaszenie grilla"

W niedzielę, 5 czerwca około godziny 23.45 strażacy zostali zadysponowani na ulicę Przerwy-Tetmajera w Czechowicach-Dziedzicach. Doszło tam do pożaru garażu. Na miejscu interweniowały w sumie 4 zastępy straży pożarnej.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Przerwy-Tetmajera w Czechowicach-Dziedzicach- 4.06.2023 · fot. OSP Czechowice-Dziedzice; OSP Dziedzice


Po dojeździe zastępów straży pożarnej zabezpieczono teren akcji. W wyniku rozpoznania stwierdzono pożar wiaty o wymiarach 5x3m oraz tuj. Obok wiaty znajdował się garaż murowany o wymiarach 5x5m, który był dobudowany do budynku mieszkalnego.

- Budynek mieszkalny nie uległ spaleniu. W momencie pożaru w obiekcie znajdowało się 6 osób. Wszystkie opuściły budynek przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej, żadna z nich nie wymagała pomocy medycznej. Pod wiatą znajdowała się 11-kilogramowa butla z gazem - informuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Przerwy-Tetmajera w Czechowicach-Dziedzicach- 4.06.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Przerwy-Tetmajera w Czechowicach-Dziedzicach- 4.06.2023 · fot. OSP Czechowice-Dziedzice; OSP Dziedzice


Działania strażaków polegały na ugaszeniu palących się obiektów. Podano 3 prądy wody w natarciu na palące sie obiekty i jeden prąd wody w obronie na budynek mieszkalny. Butlę z gazem wyniesiono w miejsce bezpieczne i schładzano. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono garaż i sprawdzono garaż oraz budynek czujnikami pod kątem obecności CO - wynik 0ppm.

W wyniku oddziaływania cieplnego w garażu stopił się styropian znajdujący się na suficie pod pokryciem blaszanym. W wyniku pożaru spaleniu uległy meble ogrodowe oraz grill. Miejsce objęte pożarem oraz budynek mieszkalny sprawdzono kamerą termowizyjną - stwierdzono brak zagrożenia. Rozebrano uszkodzoną blaszaną wiatę. Elementy wiaty odłożono w miejsce bezpieczne. Na tym działania, około godziny 1.00, zakończono.

Na miejscu interweniowały 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie energetyczne oraz patrol policji. Straty ogółem oszacowano na 7 000 zł. Jak informują strażacy, przypuszczalną przyczyną zdarzenia było "nieodpowiednie dogaszenie grilla".

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.