Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1829

Połasił się na miedziane kable. Wycinał je z szafy sterowniczej

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Czechowicach-Dziedzicach, wspólnie z przewodnikiem psa patrolowo-obronnego "Dragon", ujęli na gorącym uczynku 46-letniego bielszczanina, który kradł przewody miedziane z szafy sterowniczej w rejonie nastawni w stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna.

Wyciął 12 m przewodów energetycznych z szafy sterowniczej
Wyciął 12 m przewodów energetycznych z szafy sterowniczej - zdj. ilustracyjne · fot. KG SOK


- W czwartek, 1 czerwca funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach-Dziedzicach, wspólnie z psem służbowym "Dragon" podczas działań przeciwkradzieżowych pod kryptonimem "Infrastruktura IV" ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży, który wycinał obcęgami przewody miedziane z szafy sterowniczej w rejonie nastawni stacji PKP Bielsko-Biała Główna - relacjonuje insp. Piotr Żłobicki z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

Do chwili przybycia patrolu GOI SOK, 46-letni mężczyzna zdążył wyciąć około 12 metrów przewodów energetycznych, które pociął na 21 kawałków różnej długości. Bielszczanin, wraz z zabezpieczonymi przewodami i obcęgami, został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, którzy prowadzą dalsze czynności.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Ochrony Kolei

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.