Wiadomości

  • 7 czerwca 2023
  • 11 czerwca 2023
  • wyświetleń: 13617

Okradał swoich kolegów w szatni PG Silesia. Usłyszał 17 zarzutów

Policjanci bielskiej komendy zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku na terenie szatni pracowniczej kopalni PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach dokonywał kradzieży portfeli i telefonów komórkowych swoich kolegów. Następnie przy użyciu skradzionych kart płatniczych dokonywał zakupów w sklepach z artykułami spożywczymi.

pg silesia kopalnia
Kopalnia Silesia · fot. mp / czecho.pl


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który na przełomie marca i kwietnia dokonywał kradzieży w szatni pracowniczej znajdującej się na terenie kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach.

- Po uprzednim zerwaniu kłódek zabezpieczających dokonywał kradzieży pieniędzy, kart płatniczych, telefonów komórkowych, dokumentów oraz innych drobnych przedmiotów, należących do pracowników. Złodziej następnie za pomocą skradzionych kart płatniczych, przełamując elektroniczne zabezpieczenia dostępu, dokonywał zakupów w sklepach spożywczych na terenie Czechowic-Dziedzic - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci zajmujący się serią włamań bardzo szybko na podstawie własnych ustaleń oraz zabezpieczonego monitoringu sklepowego ustalili dane sprawcy. Zaskoczonego mężczyznę zatrzymali w drodze do pracy. Przedstawiono mu łącznie 17 zarzutów kradzieży z włamaniem, a w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia tych przestępstw i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.