Wiadomości

  • 13 czerwca 2023
  • wyświetleń: 918

Nowoczesne domy drewniane - Skand House

Materiał partnera:

Tradycyjne budownictwo i domy tworzone z cegieł powoli stają się pieśnią przeszłości. Trend, który pozwala na stworzenie w pełni funkcjonalnego, energooszczędnego, a przy tym estetycznie się prezentującego domu w przeciągu kilku miesięcy staje się coraz popularniejszy.

domszkieletowy skandhouse


A mowa o drewnianych domach szkieletowych, których rodowód sięga Skandynawii oraz Europy Zachodniej. W Polsce tworzeniem drewnianych konstrukcji mieszkalnych zajmuje się m.in. pochodząca z południowych regionów firma Skand House.

Skand House to przedsiębiorstwo działające na rynku budownictwa ekologicznego. Mimo, iż okres działalności jest kilkuletni, to jednak w tym czasie firma zdążyła już zbudować renomę oraz zdobyć szacunek w branży. Dowodem na to mogą być wyróżnienia - Orły Branży Budowlanej 2021 czy Profesjonalny Sprzedawca Oferteo 2022.

Firma Skand House zatrudnia specjalistów z zakresu tworzenia konstrukcji szkieletowych projektowanych w taki sposób, by były one łatwe do przekształcenia w domy energooszczędne, a nawet pasywne. Realizacja projektu - od wizualizacji po stan pod klucz zajmuje do 6 miesięcy, co stanowi ogromny atut. Jednocześnie warto zaznaczyć, że indywidualne oczekiwania inwestorów są dla projektantów ze Skand House istotne.

Optymalny mikroklimat dzięki najlepszym komponentomSzybki czas realizacji jest możliwy dzięki stosowaniu niezwykle efektywnych technik. Technologia modułowa Steico to jedna z nich - tutaj wykorzystuje się gotowe segmenty konstrukcyjne. Proces nie tylko przebiega sprawnie, ale też pozwala osiągnąć wysokie parametry szczelności akustycznej i termicznej w gotowej konstrukcji. Drugą z metod pozostaje technologia skandynawska, która bazuje na wykorzystaniu kompozycji drewna oraz tworzywa fornirowego. Drewno KVH oraz C24, które jest surowcem, pochodzi z upraw zrównoważonych. Można zatem zauważyć, że w Skand House projekty powstają z poszanowaniem środowiska w każdym aspekcie. Domy tworzone przez firmę mają parametry konstrukcji otwartej dyfuzyjnie, dzięki czemu we wnętrzu panuje optymalny mikroklimat, ale też właściwa szczelność pozwalająca zaoszczędzić na kosztach ogrzewania zimą i klimatyzacji latem.

Ekologiczny, stylowy - na pokoleniaDrewniane domy szkieletowe projektowane i wznoszone przez specjalistów z firmy Skand House można znaleźć w wielu miejscowościach w regionie Podbeskidzia oraz w okolicach. Można je poznać po wysokiej jakości wykonania oraz estetycznych walorach. Domy projektowane są zgodnie z zasadami ergonomii. Drewniane konstrukcje wyróżnia także wysoka trwałość oraz doskonałe wkomponowanie się w krajobraz.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę www.skandhouse.pl aby zapoznać się z kompletną ofertą.