Wiadomości

  • 15 czerwca 2023
  • 21 czerwca 2023
  • wyświetleń: 11410

[ZDJĘCIA] Święto Gminy Bestwina 2023

W sobotę, 17 czerwca mieszkańcy Bestwiny i okolic bawili się na Święcie Gminy!

Święto Gminy Bestwina - 17.06.2023 · fot. UG Bestwina


Zaczęło się na sportowo. Szkółka "Master Sport i Rekreacja" już w godzinach przedpołudniowych przygotowała dla całych rodzin serię gier i zabaw ruchowych. Piłka nożna, przeciąganie liny, gra w boule i inne ciekawe dyscypliny - to propozycja dla tych, którzy spędzają czas aktywnie. Słoneczna pogoda sprzyjała temu ciekawemu preludium do dalszej części programu.

Występy sceniczne trwały od godziny 14.30. Najpierw zatańczył i zaśpiewał Dziecięcy Zespół Regionalny "Mała Bestwina", w dalszej kolejności - Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Bestwina". Po gospodarzach zaprezentowali się goście. Folklor podhalański pokazali "Mali Maniowianie" - od ostatniego ich występu w Bestwinie minęła już prawie dekada i należałoby powiedzieć, że "mali" są już dorośli i profesjonalni! Z kolei Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Piątkowioki" popularyzuje folklor Lachów Sądeckich - ich układy taneczne i przyśpiewki również zostały nagrodzone burzą oklasków. Nagrody rzeczowe w towarzystwie prowadzącego "Laski uOzgraj" Sławomira Ślósarczyka wręczał zespołom wójt gminy Bestwina Artur Beniowski. Wójt w krótkiej części oficjalnej skierował do publiczności kilka słów, a wraz z nim na scenie pojawili się poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, przedstawicielka posłanki Mirosławy Nykiel Beata Łukowicz, radny powiatu bielskiego Grzegorz Gawęda i sołtys Bestwiny Maria Maroszek.

- Żałuję, że nie dane mi było nauczyć się języka słowackiego - mówił Grzegorz Boboń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Z niedalekiej Słowacji przyjechał bowiem popularny zespół "Kortina". Muzycy bardzo dobrze odnaleźli się w Bestwinie, bariera językowa okazała się nieistotna, gdyż można było bez problemu zrozumieć to, co mówili i śpiewali. W stylu "disco polo" rozgrzewał wszystkich "Loverboy", zaś nocną zabawę taneczną poprowadził niezawodny "Puls Music" z Dankowic. W przerwie, około godziny 22.00 miał miejsce kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.

Podczas Święta Gminy nie zabrakło atrakcji towarzyszących. Stoisko gastronomiczne z domowymi potrawami i wypiekami przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich "Bestwinianki". Jednostki OSP z terenu naszej gminy udostępniły do oglądania swoje wozy bojowe. A przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej Dorota Surowiak zabrała pasjonatów historii w podróż przez stulecia, organizując obok sceny wystawę fotograficzną "Lachy - ocalić od zapomnienia". Były dmuchane zamki, "coś na ząb" i ogromny namiot. Patronat nad całą imprezą objęły gmina Bestwina i powiat bielski, natomiast sponsorem głównym - już po raz kolejny - została firma GAZ-SYSTEM.

ar, mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.