Wiadomości

  • 17 czerwca 2023
  • 19 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3143

[FOTO] Kolejny elektryk na testach w PKM. Kursuje na popularnej linii

PKM Czechowice-Dziedzice testuje kolejny autobus elektryczny. Mercedes-Benz eCitaro kursuje po mieście do 19 czerwca. Nowoczesny pojazd można spotkać na linii nr VII.

Mercedes-Benz eCitaro na testach w PKM Czechowice-Dziedzice · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


Autobus został wyposażony w baterie najnowszej generacji NMC3 o pojemności 588 kWh i energii dostępnej 420 kWh. Według producenta autobusu, jest to największa bateria dostępna w autobusie 12-metrowym na rynku. Tym samym według producenta może zapewnić zasięgi niedostępne dla dotychczasowych konstrukcji.

Autobus jest pojazdem dwudrzwiowym, o całkowitej pojemności pasażerskiej na poziomie 71 osób, w tym 31+1 pasażerów siedzących oraz 39 stojących.

Testy elektrycznego autobusu Mercedes-Benz eCitaro w czechowickim PKM potrwają do 19 czerwca. Czechowice-Dziedzice są pierwszym polskim miastem na trasie testowej tego autobusu

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.