Wiadomości

  • 23 czerwca 2023
  • wyświetleń: 310

5 powodów, dla których potrzebujesz szorowarki do podłóg

Materiał partnera:

Utrzymanie idealnej czystości podłóg w obiektach publicznych czy zakładach pracy może stanowić duże wyzwanie - szczególnie jeśli ich powierzchnia jest duża. Wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, takiego jak szorowarki do podłóg, zdecydowanie ułatwia jednak utrzymanie czystości. Jakie korzyści przynosi szorowarka? Sprawdź 5 powodów, dla których jej potrzebujesz!

Szorowarka do podłóg


1. Szorowarka do podłóg zapewnia ich zdecydowanie skuteczniejsze czyszczenieSzorowarka do podłóg będzie znakomitym wyborem przede wszystkim wtedy, gdy zależy Ci na maksymalnej skuteczności sprzątania. Czyszczenie maszynowe podłóg jest zdecydowanie dokładniejsze niż tradycyjne metody takie jak mopowanie. Szorowarka dokładnie usuwa brud, pozostawiając podłogi lśniąco czystymi. Świetnie radzi sobie zarówno z codziennymi, jak i z tymi bardziej wymagającymi zabrudzeniami czy plamami. Z użyciem szorowarki bez problemu wyczyścisz duże powierzchnie oraz każdy zakamarek!

2. Szorowarka idealnie nadaje się do dużych powierzchniPodczas gdy w niewielkich pomieszczeniach ręczne mycie podłóg może być wystarczające, na dużych powierzchniach stanowi to zdecydowanie większe wyzwanie. Jeśli więc zarządzasz obiektem o znacznej powierzchni podłogi, z całą pewnością warto rozważyć zakup szorowarki. Szorowarka do podłóg pozwala przede wszystkim na znaczne ograniczenie czasu potrzebnego na sprzątanie, zapewniając jednocześnie jego maksymalną skuteczność. Należy jedynie pamiętać, że szorowarki najlepiej sprawdzają się tam, gdzie układ oraz wyposażenie pomieszczeń nie utrudniają manewrowania maszyną.

3. Szorowarki pozwalają obniżyć koszty sprzątaniaWiele zalet szorowarki do podłóg sprowadza się do redukcji kosztów sprzątania. Szybkie czyszczenie podłóg pozwala bowiem uzyskać oszczędności w zakresie zasobów ludzkich. Ponadto nowoczesne szorowarki mają wbudowane systemy oszczędzania wody i detergentów. Dzięki temu codzienne sprzątanie z ich użyciem jest zdecydowanie tańsze niż w przypadku tradycyjnego mopowania. To dlatego szorowarka będzie znakomitą inwestycją dla wszystkich firm czy instytucji, które szukają możliwości ograniczenia kosztów.

4. Szorowarki poprawiają bezpieczeństwo obiektuJedną z mniej oczywistych zalet szorowarki do podłóg jest to, że jej użytkowanie pozwala zwiększać bezpieczeństwo w obiektach. Po pierwsze, szorowarka nie pozostawia dużej ilości wody na posadzkach. Dzięki temu nadają się one do natychmiastowego użytkowania, bez zwiększonego ryzyka poślizgnięcia, jakie tworzy mokra podłoga. Ponadto wykorzystanie szorowarki jest zdecydowanie bezpieczniejsze również z punktu widzenia pracownika. Maszynowe czyszczenie podłóg wymaga zdecydowanie mniej wysiłku, a tym samym pomaga uniknąć kontuzji czy przeciążenia. Dzięki temu pracodawca dzięki inwestycji w szorowarki może zaoszczędzić np. na kosztach urlopów zdrowotnych.

5. Szorowarka pomoże Ci dbać o środowiskoSzorowarka stanowi również znakomite rozwiązanie dla każdej firmy lub instytucji, która chce zmniejszyć swoje oddziaływanie na środowisko. Tego typu sprzęt wspomaga ekologiczne sprzątanie, ponieważ zużywa minimalne ilości wody, detergentów i energii. Dzięki temu korzyści z jego użytkowania są jeszcze szersze!

Autor: Bartosz Wiśniewski, doradca w firmie Haerson Urządzenia Czyszczące i instruktor w Akademii Profesjonalnego Sprzątania