Wiadomości

  • 23 czerwca 2023
  • wyświetleń: 526

Pomysły na dekoracje z okazji 40 urodzin

Materiał partnera:

Każde "okrągłe" urodziny to dobra okazja do zorganizowania nieco większego przyjęcia dla krewnych i znajomych. Nie inaczej jest z czterdziestymi urodzinami, które dodatkowo dla wielu osób stanowią zamknięcie pewnego okresu w życiu i wejście w wiek dojrzały. Jakie dekoracje z okazji 40 urodzin warto wybrać? Sprawdź nasze pomysły!

Pomysły na dekoracje z okazji 40 urodzin


Wyślij zaproszenia urodzinowe!Jak szaleć, to z pompą i w dobrym stylu! Organizując przyjęcie z okazji 40 urodzin zadbaj o dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości, koniecznie wyślij im spersonalizowane zaproszenia urodzinowe!

Gotowe wzory znajdziesz w każdym sklepie z gadżetami imprezowymi, ale też w salonikach prasowych. Możesz również pokusić się o przygotowanie samodzielnie kompletu zaproszeń - w sieci znajdziesz mnóstwo wzorów do wydrukowania. Nieco zdolniejszym osobom polecamy przygotowanie dowolnych grafik okolicznościowych czy też wklejenie zabawnych zdjęć na okładki samodzielnie drukowanych karnetów.

Urodzinowe dekoracje z balonówKto powiedział, że balony i dekoracje z nich wykonane nadają się jedynie do ozdoby przyjęć dziecięcych czy młodzieżowych? Tego rodzaju gadżety imprezowe i dekoracje urodzinowe dla dorosłych świetnie sprawdzą się również na imprezie z okazji ukończenia 40 roku życia.

Producenci balonów oraz podobnych akcesoriów dekoracyjnych zadbali o to, by w sprzedaży nie zabrakło produktów dopasowanych do potrzeb i oczekiwań różnych grup klientów. Stąd też bez większego trudu znajdziesz w sklepach tradycyjne, okrągłe baloniki ozdobione nadrukami nawiązującymi do przyjęcia z okazji 40 urodzin (mogą to być napisy takie, jak "Sto lat", "Happy birthday" czy po prostu liczba 40 otoczona fantazyjną bordiurą lub też ozdobiona podobnymi motywami - gwiazdkami czy symbolami tortów lub świeczek urodzinowych).

Alternatywą dla takich standardowych modeli będą balony foliowe - przyjmują one naprawdę fantazyjne kształty i kolory, a potraktowane jako dekoracje na 40 urodziny rozświetlą każdą salę imprezową i z pewnością wzbudzą szczery uśmiech u każdego gościa! Do tego wystarczy wybrać modele symbolizujące cyfry 4 oraz 0, żeby od wejścia wyraźnie "przypominały" o okazji!

Świeczki urodzinowe i dekoracje do żywności na 40 urodzinyKończąc 40 lat, musisz sobie uświadomić pewne nieubłagane prawdy - jedną z nich jest ta, że od teraz trudno będzie zmieścić na torcie urodzinowym tak wiele pojedynczych świeczek... Pozwalamy sobie oczywiście na odrobinę ironii, ale prawda jest taka, że nie musisz już przejmować się szukaniem kilku zestawów zwykłych świeczek tortowych. Możesz za to wybrać eleganckie, jednolite modele w kształcie cyferek, które zaprezentują się na torcie urodzinowym doskonale, a do tego mogą stanowić sympatyczną pamiątkę po tej okrągłej rocznicy.

Drugim rodzajem dekoracji, które warto wybrać na imprezę z okazji 40 urodzin, są wszelkiego typu drobne elementy ozdobne przeznaczone do umieszczania w imprezowych przekąskach. Mogą to być piki z określonymi motywami do wbicia w babeczki czy też większe toppery, za pomocą których ozdobić można tort lub babeczki.