Wiadomości

  • 24 czerwca 2023
  • wyświetleń: 336

Jak wybrać zbiornik na AdBlue?

Materiał partnera:

Coraz większa popularność ekologicznych rozwiązań sprawia, że w niemal każdej dziedzinie życia szukamy czegoś co będzie bardziej przyjazne dla planety. Tak jest również z pojazdami oraz olejem napędowym. Jednym z systemów, który pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie spowodowane przez auta jest AdBlue. W jaki sposób działa? Po co je stosować? I jak można je przechowywać? Wszystko wyjaśnimy!

Jak wybrać zbiornik na AdBlue?


Czym jest i jak działa AdBlue?Adblue to specjalny płyn, który stosuje się w samochodach z paliwem ON w celu oczyszczania spalin. Roztwór składa się z mocznika oraz demineralizowanej wody. Należy pamiętać, że AdBlue nie dolewa się do paliwa, a do specjalnego zbiornika umieszczonego w samochodzie. Zazwyczaj znajduje się on obok wlewu paliwa, pod maską albo w bagażniku. Adblue ze zbiornika dociera do katalizatora SCR, który umieszczony jest w układzie wydechowym. Następnie, mała ilość płynu jest wypuszczana do spalin, a wysoka temperatura mocznika powoduje wydzielanie amoniaku. Ten reaguje z tlenkiem azotu, wydzielając lotny azot oraz parę wodną. Ostatecznie, zanieczyszczenia zostają zneutralizowane. Sam płyn jest bezpieczny dla środowiska, jednak charakteryzuje się silnymi właściwościami korozyjnymi. W temperaturze większej niż 30 stopni Celsjusza ulega rozpadowi hydrolitycznemu i wydziela amoniak. Poniżej temperatury 11,5 stopni Celsjusza krystalizuje się. Przez to może być problematyczny w eksploatacji. Najlepszym rozwiązaniem jest więc magazynowanie Adblue w odpowiednim zbiorniku.

Zbiorniki na AdBlue - na co zwrócić uwagę przy wyborze?Odpowiednim sposobem na właściwe przechowywanie Adblue jest specjalny zbiornik, na przykład https://globe-zbiorniki.pl/produkt/zbiornik-dwuplaszczowy-adblue-jfc-5000l/ z rodziny JFC AdBlue. Zbiorniki tego typu nie ulegają korozji oraz działaniu warunków zewnętrznych. Dzięki temu, można bezpiecznie przechowywać roztwór. Co więcej, jeśli zbiornik jest dwupłaszczyznowy można wyposażyć go w izolację termiczną, system grzewczo-wentylacyjny oraz termostaty. W ten sposób temperatura płynu przez cały czas będzie optymalna, bo system dostosuje ją do warunków, które panują poza zbiornikiem. Układ dystrybucji w zbiornikach na AdBlue posiada urządzenia, które tak jak cały zbiornik są odporne na korozję, przez co można eksploatować go bezpiecznie przez wiele lat. Skrzynia dystrybucyjna jak i górna pokrywa zbiornika są zamykane na kłódkę i zamki, przez co zbiornik jest bezpieczny. Sprawdź zbiorniki na paliwo i zbiorniki na AdBlue.