Wiadomości

  • 25 czerwca 2023
  • wyświetleń: 428

Jak wygląda kurs przedłużania rzęs?

Materiał partnera:

Przedłużanie rzęs jest popularnym zabiegiem kosmetycznym umożliwiającym przedłużenie, zagęszczenie i pogrubienie naturalnych rzęs. Nie trzeba zatem ich tuszować, ani podkreślać za pomocą mocnego makijażu. W praktyce przedłużanie rzęs polega na doklejaniu do naturalnych rzęs włosków wykonanych z różnych materiałów.

kurs przedłużania rzęs


Jest to zadanie wymagające precyzji, dokładności oraz posiadania odpowiednich umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Osoby chcące wykonywać ten zabieg chętnie decydują się zatem na odpowiednie szkolenia kosmetyczne. Na czym dokładnie polega przedłużanie rzęs, jakie daje efekty i jak można się go skutecznie nauczyć?

Na czym polega przedłużanie rzęs?przedłużanie rzęs polega na precyzyjnym doklejaniu pojedynczych włosków do naturalnych rzęs. Zabieg powinna wykonać kosmetyczka posiadająca niezbędne kwalifikacje - tylko ona zapewni odpowiednie warunki higieniczne, a także zagwarantuje przedłużanie rzęs z dużą wprawą i ostrożnością. Jest to niezbędne do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów i zapewnienie klientowi wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Przedłużanie rzęs nie tylko je pogrubia, zagęszcza i przedłuża, ale także redukuje efekt opadającej powieki i optycznie powiększa oczy. Istnieje wiele metod wykonania tego zabiegu. Różnią się one ilością włosków doklejanych do naturalnych rzęs. Do wszystkich wykorzystuje się włoski wykonane z materiałów syntetycznych, jedwabiu lub futra norek syberyjskich. Przedłużone rzęsy mogą wytrzymać od 3 do 4 tygodni. Powinny także być odporne na wysiłek fizyczny, kąpiel w morzu czy basenie, pobyt w saunie, a nawet zmywanie płynami do demakijażu. Nie zaleca się jednak tuszowania rzęs wodoodpornymi maskarami.

Dlaczego warto odbyć kurs przedłużania rzęs?Powszechnie wiadomo, że kurs przedłużania rzęs Katowice pozwala na zdobycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych pozwalających na wykonanie zabiegu na najwyższym poziomie. Kursanci poznają budowę oka, właściwości rzęs naturalnych, poszczególne etapy zabiegu oraz produkty niezbędne do przedłużania rzęs. Dowiadują się, jakie są przeciwwskazania do zabiegu, metody doklejania rzęs i zasady pielęgnacji rzęs. Dodatkowo praca na modelce pozwala na nabycie niezbędnych umiejętności praktycznych. Osoba, która ukończyła kurs przedłużania rzęs potrafi zapewnić oczekiwane efekty, a także przeprowadzić zabieg bezpiecznie i precyzyjnie. Może też takie usługi świadczyć w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, SPA czy klinice medycyny estetycznej.