Wiadomości

  • 30 czerwca 2023
  • 2 lipca 2023
  • wyświetleń: 2551

Więcej lokatorów, duży ruch. Mieszkańcy chcą budowy chodnika

Mieszkańcy napisali petycję skierowaną do urzędu miejskiego, w której apelują o budowę chodnika w ciągu ulicy Mazańcowickiej.

Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach
Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach · fot. mp / czecho.pl


"My mieszkańcy ulicy Mazańcowickiej (od ul. Ligockiej) zwracamy się z prośbą o wgląd do wstępnego planu rozbudowy drogi przy naszej ulicy. Równocześnie zwracamy się z prośbą o dostosowanie drogi do wysokiego standardu społecznie oczekiwanego. Mamy na myśli uzbrojenie drogi w dwa chodniki" - czytamy w treści wniosku.

"W związku ze wzmożonym do nieprzeciętnego ruchem samochodów oraz zwiększającym się stanem działań dewelopera, a co za tym idzie wzrostem liczby mieszkańców w naszej okolicy, prosimy o zapewnienie nam bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy z nas mieszkańców, uczynił krok do umożliwienia sprawnej modernizacji naszej ulicy. W związku z powyższym wnioskujemy do urzędu miejskiego o rozszerzenie inwestycji właśnie w drugi chodnik. Myślimy, że dobrym wzorem może być ulica Kopernika, czy ta w Bronowie. Za konkretne, rzeczowe i pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z góry dziękujemy" - piszą czechowiczanie.

Oczekujemy na odpowiedź ratusza.

ar / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.