czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2008
  • wyświetleń: 1186

PKP komplikuje przejęcie dworca

Przejęcie przez Czechowice-Dziedzice dworca kolejowego miało być proste. Tymczasem ostatnio PKP powiadomiła czechowicki samorząd, że nowym zarządcą i administratorem XIX-wiecznego gmachu dworca została spółka PKP z Warszawy Oddział Dworce Kolejowe. Burmistrz miasta Marian Błachut martwi się, czy w związku z tym negocjacji nie trzeba będzie rozpoczynać od początku.

PKP komplikuje przejęcie dworca
Tym razem poszło o część peronu pierwszego.


Wszystkie wcześniejsze rozmowy burmistrz prowadził przecież z katowickim Oddziałem Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. Czyżby kolej odwlekała w nieskończoność kwestię nieodpłatnego przekazania dworca czechowickiej gminie? - Nawet nie chcę tej myśli do siebie dopuszczać - mówi Błachut.

Okazuje się, że gdyby dworcowy gmach miał być sprzedany, sprawę nadal prowadziłby oddział nieruchomości w Katowicach. - Ale ponieważ ma zostać przekazany gminie za darmo, znalazł się w gestii spółki Dworce Kolejowe - wyjaśnia Barbara Leszczyńska z Biura Marketingu i Komunikacji Społecznej PKP S.A. w Warszawie.

Teraz nie dość, że zmienił się partner w negocjacjach, to trzeba jeszcze rozwiązać kwestię formalną dotyczącą działki, na której stoi budynek dworca. Kolej musi wyłączyć z niej fragment, na którym znajduje się część peronu pierwszego i przekazać go spółce PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.