Wiadomości

  • 9 lipca 2023
  • 11 lipca 2023
  • wyświetleń: 5172

[Historyczne ciekawostki] Eurobusiness z Czechowic-Dziedzic

Czy wiecie, że popularny Eurobusiness powstawał w Czechowicach-Dziedzicach? W związku z tym faktem powstawała specjalna czechowicka edycja tej legendarnej gry planszowej.

Czechowicka edycja gry Eurobusiness · fot. www.magdy2.pl


Eurobusiness wywodzi się z gry wylansowanej w Stanach Zjednoczonych w połowie lat trzydziestych ubiegłego wieku przez firmę Parker Brothers Inc. W Polsce znana jest od lat 80. - z roku na rok zdobywała coraz szerszą popularność. Po niemal 40 latach na rynku i milionach sprzedanych egzemplarzy, zyskała sobie status gry "kultowej", bawiąc już trzecie pokolenie Polaków.

Co ciekawe, od 2004 do 2015 roku Eurobusiness produkowany był w Czechowicach-Dziedzicach! W związku z silnymi korzeniami producenta z naszym miastem, Studio Projektowe Magdy2 z Katowic przygotowało projekt specjalnej czechowickiej edycji tej legendarnej gry.

- Założeniem było stworzenie czytelnej, przyjaznej i prostej wizualnie planszy. Zamiast europejskich miast na planszy znajdują się poszczególne regiony składające się na gminę Czechowice-Dziedzice, karty szansy również zawierają personalizowane zadania związane z miejskimi wydarzeniami lub ciekawostkami - możemy przeczytać na stronie internetowej Studia Projektowego.

Warto dodać, że czechowicka edycja gry Eurobusiness jest gadżetem miejskim, rozdawanym jako nagroda w ramach konkursów czy też plebiscytów. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, doczekała się nawet dodatkowej produkcji.

Bibliografia: "Czy wiecie, że... Ciekawostki z Czechowic-Dziedzic", Czechowice-Dziedzice 2019.

ar, mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj