Wiadomości

  • 10 lipca 2023
  • 11 lipca 2023
  • wyświetleń: 4101

Jechał na rowerze mając 2 promile. Kuriozalne tłumaczenie...

W sobotę, 8 lipca po godzinie 16.10 strażnicy miejscy patrolujący ulicę Lenartowicza w Czechowicach-Dziedzicach zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Jego stan wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu, dlatego też kierowcę jednośladu zatrzymano do kontroli.

straż miejska, radiowóz,
Jechał na rowerze mając 2 promile. Kuriozalne tłumaczenie... · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Jak informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach, podczas przeprowadzanej interwencji od kierującego rowerem wyczuwalna była silna woń alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał problemy z koordynacją ruchów oraz utrzymaniem równowagi.

- Sprawca, 36-letni mężczyzna, oświadczył funkcjonariuszom, że wypił wcześniej 2 piwa, a jechał zygzakiem, ponieważ sprawdzał sprawność swojego jednośladu. Strażnicy postanowili sprawdzić dokładnie jego stan trzeźwości wzywając na miejsce patrol policji. Po zbadaniu rowerzysty przy użyciu urządzenia kontrolnego okazało się, że 36-latek ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu - relacjonuje SM.

Policjanci w tym przypadku zakończyli interwencję mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.