Wiadomości

  • 11 lipca 2023
  • 12 lipca 2023
  • wyświetleń: 6913

[FOTO] Groźne pożary podczas żniw. Paliły się maszyny rolnicze

W ostatnich dniach w Dankowicach i Bestwinie doszło do groźnych pożarów maszyn rolniczych. W Bestwinie przy ul. Wielodroga całkowicie spłonęła prasa rolnicza, a na polu uprawnym przy ul. Myśliwskiej w Dankowicach zapalił się ciągnik rolniczy.

Pożar prasy do słomy w BestwinieInterwencja straży pożarnej przy ul. Wielodroga w Bestwinie - 10.07.2023 · fot. Facebook / OSP Bestwina, OP Lipowiec


Do pożaru prasy rolniczej doszło w poniedziałek, 10 lipca około godziny 13.20.

- Zostaliśmy zadysponowani przez SK KM PSP Bielsko-Biała na ul. Wielodroga w Bestwinie, gdzie na jednym z pól doszło do pożaru prasy do słomy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się prasę oraz palące się ściernisko wokół maszyny. Maszyna objęta była w całości ogniem, z daleka widoczne było duże zadymienie.
Działania strażaków polegały na ugaszeniu palącej się maszyny oraz ścierniska, a następnie przelaniu i sprawdzeniu pogorzeliska
- poinformowała OSP Bestwina w mediach społecznościowych.

Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

O godzinie 14.28 strażacy ponownie zostali zadysponowani w to samo miejsce - doszło do zapalenia się nagromadzonej słomy w spalonej prasie. W tym przypadku interweniowały 2 zastępy straży pożarnej.

Loading...


W Dankowicach zapalił się ciągnik rolniczyInterwencja straży pożarnej przy ul. Myśliwskiej w Dankowicach - 8.07.2023 · fot. Facebook / OSP Dankowice


W sobotę, 8 lipca tuż po godzinie 20.00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru ciągnika rolniczego, do którego doszło na polu uprawnym przy ul. Myśliwskiej w Dankowicach.

Jak przekazano portalowi czecho.pl w KM PSP w Bielsku-Białej, zapalił się kurz w komorze silnika. Ogień ugaszono za pomocą gaśnicy. Na miejscu pracowały 2 zastępy straży pożarnej oraz patrol policji. Interwencja zakończyła się około godziny 21.30.

Loading...

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.