Wiadomości

  • 13 lipca 2023
  • wyświetleń: 1100

Czwartek z intensywnymi opadami deszczu i burzami. Możliwy grad

Za nami:

Według prognoz synoptyków IMGW-PIB dzisiaj (czwartek, 13 lipca) pogoda w naszym regionie będzie niespokojna - przewidywane są intensywne opady deszczu z burzami, a także silny wiatr. Wydano ostrzeżenie dla części województwa śląskiego.

deszcz, ulewa, burza
Czwartek z intensywnymi opadami deszczu i burzami. Możliwy grad - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 45 mm do 60 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad - czytamy w komunikacie IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 85%.

Ostrzeżenie ma drugi stopień (IMGW podwyższyło stopień alertu), obowiązuje dzisiaj do godziny 21.00 m.in. na terenie miast Bielsko-Biała oraz Tychy, a także powiatów bielskiego i pszczyńskiego.

Osobny alert - także drugiego stopnia - wydano dla powiatów cieszyńskiego i żywieckiego. Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie, "prognozowane są opady deszczu o natężeniu silnym i ulewnym, okresami nawalnym. Sumy opadów miejscami od 50 mm do 65 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, możliwy grad". To ostrzeżenie obowiązuje do północy.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.