Wiadomości

  • 13 lipca 2023
  • 18 lipca 2023
  • wyświetleń: 9534

[FOTO] Kajakarz z Czechowic-Dziedzic z drugim złotem Mistrzostw Europy!

Kolejne świetne wieści docierają do nas z Mistrzostw Europy w maratonie kajakowym, które w czwartek 13 czerwca rozpoczęły się w chorwackim Slavonskim Brodzie. Drugi złoty medal podczas zawodów zdobył Mateusz Borgieł, w osadzie Mateuszem Zuchorą!

Mateusz Borgieł na Mistrzostwach Europy w maratonie kajakowym - 16.07.2023 · fot. Canoe Europe


Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora wystąpili w konkurencji C2 na dystansie 22,6 km. Przypomnijmy, w czwartek czechowiczanin zdobył złoto na dystansie C1 Men Short Race.

Mateusz Borgie na Mistrzostwach Europy w maratonie kajakowym - 13.07.2023 · fot. European Canoe Association


Warto dodać, że Mateusz Borgieł to ubiegłoroczny złoty medalista w C1 na dystansie 3,4 kilometra, który wspólnie z Mateuszem Zuchorą (obaj AZS Politechnika Opolska) sięgnęli także po srebro w C2 na 26,2 km.

- W tym roku liczę na kolejne złoto i mam nadzieję, że uda się nam to osiągnąć w C2 26,2 km. W dwójce przypłynęliśmy tuż za Hiszpanami. W przeszłości już byliśmy mistrzami Europy i fajnie byłoby to powtórzyć - nie ukrywał przed zawodami Borgieł w rozmowie z kanałem Polskiego Związku Kajakowego na YouTubie.- Te zawody to dla nas także okazja, aby sprawdzić, czy jesteśmy w dobrej dyspozycji przed mistrzostwami świata w duńskim Vejen Kolding (31 sierpnia - 3 września), które będą dla nas ważniejszą imprezą i na której celujemy w złoto - uzupełniał.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.