Wiadomości

  • 19 lipca 2023
  • 24 lipca 2023
  • wyświetleń: 15953

Ruszyła przebudowa fragmentu ulicy Legionów. Utrudnienia!

W czwartek 20 lipca rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi powiatowej ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, na odcinku od drogi krajowej nr 1 do drogi powiatowej - ul. Narutowicza.

Rusza przebudowa Legionów - robotnicy ustawili oznakowanie - 20.06.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu, na czas trwania robót wjazd do miasta od strony drogi krajowej nr 1 jest zamknięty - zakaz ruchu nie dotyczy autobusów komunikacji miejskiej.

Dla samochodów wjeżdżających do miasta wytyczono objazd ulicami Ligocką i Mazańcowicką (mapka poniżej). Można też skorzystać z wjazdu do miasta od strony ulicy Węglowej.

Fragment ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, który zostanie poddany przebudowie - 19.07.2023
Fragment ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, który zostanie poddany przebudowie - 19.07.2023 · fot. mp / czecho.pl


- Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie w rejonie prowadzonych robót, ponieważ wraz z postępem prac, będzie ono ulegało zmianom - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Rusza przebudowa fragmentu ulicy Legionów. Będą duże utrudnienia
Rusza przebudowa fragmentu ulicy Legionów. Będą duże utrudnienia · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Szacowana wartość inwestycji to to 6,58 mln złotych. Zakres robót obejmuje przebudowę odcinka ulicy Legionów, od skrzyżowania z DK-1 do skrzyżowania z będącą również drogą powiatową ulicą Narutowicza, chodników o długości około 690 metrów, dwóch zatok autobusowych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.

Fragment ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, który zostanie poddany przebudowie - 19.07.2023
Fragment ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, który zostanie poddany przebudowie - 19.07.2023 · fot. mp / czecho.pl


Ponadto przebudowane mają zostać skrzyżowania ulicy Legionów z wcześniej wspomnianymi DK-1 i ulicą Narutowicza, a jednym z ważniejszych elementów w zakresie tego zadania będzie dobudowa dodatkowego pasa ruchu relacji prawoskrętnej, dla kierowców włączających się do ruchu z ulicy Legionów na DK-1, w kierunku Katowic.

Szacowany termin zakończenia robót to grudzień 2023 roku.

ar, mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.