Wiadomości

  • 21 lipca 2023
  • wyświetleń: 464

Klimatyzacja w mieszkaniu - komfort podczas upalnych dni

Materiał partnera:

Większości z nas lato kojarzy się przede wszystkim z wakacjami i słońcem. W rzeczywistości jednak upalne dni potrafią zmęczyć nawet największych wielbicieli gorąca. Duchota w mieszkaniach skutecznie pozbawia energii, a przy tym uniemożliwia komfortowe funkcjonowanie we własnych czterech ścianach. Między innymi dlatego coraz więcej osób decyduje o montażu klimatyzacji w swoim mieszkaniu; klimat z roku na rok się zmienia, natomiast zainstalowanie klimatyzatora gwarantuje chłodne powietrze w upały, zaś ciepłe i suche zimą. To doskonałe rozwiązanie powoduje, że tematem interesuje się coraz więcej osób. Czy jednak rzeczywistość jest taka, jak mówią?

klimatyzacja


Klimatyzator nie tylko od chłodzenia, czyli za co kochamy ten wynalazekMiłośnicy klimatyzacji mają mnóstwo argumentów za tym, by wszyscy rozważający zakup klimatyzacji przestali się zastanawiać, a zaczęli działać. Globalne ocieplenie to fakt, któremu wręcz nie da się zaprzeczyć. Krótsze zimy bez śniegu, rekordowe temperatury latem...brzmi bardzo znajomo, prawda? Klimatyzacja pozwala na przetrwanie tego rodzaju zmian w komfortowych warunkach. Niestety, wiele mieszkań ma dość specyficzną orientację okien; nadmiernie się one nagrzewają, tym samym powodując wysoką temperaturę w mieszkaniu. Z problemem dusznych pomieszczeń zmagają się również osoby mieszkające w starszych budynkach lub w mieszkaniach na poddaszu - montaż klimatyzacji i pomp ciepła z firmą K-LIMA to dla nich ratunek podczas upałów. Doskonałym momentem na zamontowanie klimatyzatora jest czas tuż po zakupie mieszkania w stanie surowym bądź generalny remont. Czasem do montażu klimatyzacji należy wykonać dodatkowe prace, takie jak przewiert otworu instalacji w żelbetonie, dlatego też montaż instalacji w trakcie remontu to bardzo dobry czas. Co więcej, współczesne klimatyzatory posiadają szereg dodatkowych funkcji, takich jak ogrzewanie, osuszanie powietrza czy ścisła kontrola poziomu jego wilgotności. Jednocześnie klimatyzacja jest w stanie usunąć nieprzyjemne zapachy, przez wbudowane w niej dodatkowe filtry oczyszczające powietrze. Plusów jest naprawdę wiele, jednak aby móc w pełni korzystać z dobra jakim jest klimatyzacja, należy odpowiednio zadbać o posiadany sprzęt.

Jak utrzymać klimatyzację w dobrej kondycji?Jeżeli zależy nam na oddychaniu zdrowym, dokładnie przefiltrowanym powietrzem, powinniśmy przede wszystkim regularnie czyścić klimatyzację - wystarczy do tego woda z dodatkiem delikatnego detergentu, jakim jest na przykład zwyczajny płyn do mycia naczyń. Świetnym rozwiązaniem jest również umieszczenie kostki bakteriobójczej, która (rozpuszczając się w wodzie) będzie wydzielała substancje grzybobójcze oraz zwalczające bakterie. Kiedy jednak samo czyszczenie nie jest wystarczające, powodów należy doszukiwać się w grzybach rozwijających się w klimatyzacji. W związku z tym, że urządzenie zbiera wilgoć, tworzy idealne warunku dla drobnoustrojów. By samodzielnie odgrzybić klimatyzację wystarczy zastosować chemiczny preparat w aerozolu i spryskać nim wnętrze klimatyzatora - na zakończenie zabiegu powinno się wywietrzyć pomieszczenie. Serwis klimatyzacji warto powierzyć specjalistom. Przykładem są fachowcy z firmy K-LIMA, na co dzień zajmujący się montażem, czyszczeniem i serwisem klimatyzacji wraz z pompami ciepła. Eksperckie spojrzenie na sprzęt pozwoli w szybkim tempie wyłapać ewentualne usterki i wdrożyć czynności naprawcze. Dzięki temu będzie można cieszyć się funkcjonalną klimatyzacją przez znacznie dłużej!