Wiadomości

  • 2 sierpnia 2023
  • 6 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 16520

[FOTO] Jak wygląda nowy tunel przy ul. Hutniczej? Mamy zdjęcia przed udostępnieniem!

Kończy się budowa nowego tunelu pod torami pomiędzy ulicami Kolejową i Hutniczą w Czechowicach-Dziedzicach. W nowym obiekcie, podobnie, jak w innych przejściach pod torami powstałych w ramach przebudowy czechowickiego węzła kolejowego, pojawiły się murale.

Nowy tunel pomiędzy ulicami Kolejową i Hutniczą w Czechowicach-Dziedzicach -1.08.2023 · fot. wpk / czecho.pl


Nowy tunel zastąpił stary obiekt tego samego typu, który przez lata straszył w tej części miasta. Był także regularnie podtapiany po intensywnych opadach deszczu. Nowe przejście posiada m.in. windy. Pojawiły się tutaj również murale nawiązujące do historii Czechowic-Dziedzic. W tym przypadku przedstawiają historyczne postaci, które pojawiły się na dworcu w Dziedzicach. Druga strona ukazuje wiejski charakter.

Warto podkreślić, że malunki są chronione specjalną powłoką antygraffiti, a bezpieczeństwo zapewnia kilka kamer.

tunel, hutnicza
Tunel pod torami w rejonie Starej Cynkowni - zdj. archiwalne · fot. czecho.pl


Jak niedawno informowaliśmy, tunel miał być udostępniony mieszkańcom pod koniec lipca. Jednak, jak udało nam się dowiedzieć u wykonawcy robót, trwają tam jeszcze ostatnie prace.

Przypomnijmy, pomysłodawczynią powstania murali w przejściach pod torami, które powstały w ramach przebudowy czechowickiego węzła kolejowego (w Czechowicach-Dziedzicach, Zabrzegu i Goczałkowicach-Zdroju), jest Magdalena Małecka-Cebula, Kierownik Robót Mostowych z firmy Budimex. Spółka sfinansowała prace. Więcej na ten temat portal czecho.pl pisał w artykule "Cieszą oko podróżnych. Poznajcie historię powstania murali".

Murale na stacji kolejowej Zabrzeg - 16.06.2023 · fot. wpk / czecho.pl
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj