Wiadomości

  • 28 lipca 2023
  • wyświetleń: 631

Dietetyczne słodkości - czy są zdrową alternatywą dla tradycyjnych deserów?

Materiał partnera:

Tradycyjne przekąski słodkie i słone bez cienia wątpliwości nie mogą być kategoryzowane jako zdrowa żywność. Wysoka zawartość cukru i soli, obecność utwardzonych tłuszczów, brak witamin i minerałów i niski potencjał odżywczy - to wszystko sprawia, że eksperci zaliczają takie wyroby do kategorii szkodliwych. Warto jednak wiedzieć, że istnieją znacznie zdrowsze przekąski, które smakują wyśmienicie, a przy tym wykazują realne właściwości odżywcze. O jakich pysznościach mowa? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Dietetyczne słodkości


Zastanawiasz się, dlaczego tradycyjne przekąski nie są najlepszym wyborem (mówiąc delikatnie), gdy pojawia się uczucie głodu? Należy zdać sobie sprawę z tego, że w przypadku takich produktów, podstawowym składnikiem odżywczym są cukry proste. Te uwalniają energię gwałtownie i zapewniają szybkie uczucie sytości. Trzeba jednak wiedzieć, że poziom energii po spożyciu batoników i innych słodkości spada tak samo błyskawicznie, jak się pojawia. To wszystko prowadzi do niekorzystnych dla zdrowia wahań glukozy we krwi. Poza tym nie można nie wspomnieć, że długa lista składników w zwykłych przekąskach dosłownie obfituje w substancje, które przez ekspertów z dziedziny zdrowego żywienia są kategoryzowane jako szkodliwe. Oczywiście, smakołyk zjedzony raz na jakiś czas nie powinien zaszkodzić, ale gdy takie "rarytasy" goszczą w jadłospisie częściej niż rzadko, ryzyko wystąpienia groźnych chorób przewlekłych (będących następstwem otyłości, ale nie tylko) znacząco wzrasta.

Czy istnieją zdrowe przekąski?Wcześniej wspomnieliśmy o zdrowszej alternatywie dla tradycyjnych przekąsek. To prawda, takie produkty rzeczywiście istnieją. Znajdziesz je w sklepie OsheeShop, na podstronie OsheeShop: przekąski. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że słowa "zdrowsze" i "zdrowe" nie są w stu procentach tożsame.

Mówiąc o zdrowszych przekąskach, na myśli trzeba mieć produkty, które powstają na bazie naturalnych składników, ale zawierają także dodatki, np. w postaci polewy czekoladowej lub karmelowej. Z jednej strony mamy tu elementarną zdrową żywność (np. wafle ryżowe), zaś z drugiej - typowe słodkości. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku takich produktów zawartość cukru jest nieporównywalnie niższa niż w zwykłych przekąskach, a wiele składników mogących szkodzić zdrowiu nie występuje w nich wcale. Co za tym idzie, taka przekąska wykazuje realne właściwości odżywcze, a jej możliwy negatywny wpływ na organizm jest zminimalizowany.

Po jakie przekąski warto sięgnąć?Nie zawsze udaje się wygrać walkę z apetytem na słodkie. W takiej sytuacji, dietetyczne słodkości sprawdzą się idealnie. Przekąski słodkie w sklepie Oshee Shop to m.in. pyszne i pożywne ryżowe wafle w polewie, pełnoziarniste wafelki w czekoladzie i ryżowe batony.

Co wybrać, gdy nachodzi nas ochota na coś bardziej wytrawnego? Wówczas warto sięgnąć po przekąski słone. Nie, nie mamy tu na myśli ziemniaczanych czipsów przygotowanych w głębokim tłuszczu. Przekąski słone w sklepie Oshee Shop, jak czipsy kukurydziane i paluszki chlebowe, są zdecydowanie mniej tłuste i kaloryczne, a przy tym nie zawierają konserwantów i glutaminianu monosodowego.