czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2008
  • wyświetleń: 1392

Kolej-ne problemy z dworcem PKP

Przejęcie gmachu dworca kolejowego przez samorząd Czechowic powoli zaczyna spędzać sen z powiek władz miasta. Kiedy wydawało się, że wszystko już zmierza w dobrą stronę, a przejęcie dworca jest kwestią kilku tygodni, pojawiły się nowe przeszkody.

Reklama

Kolej-ne problemy z dworcem PKP
Czy rozmowy o dworcu będą musiały rozpocząć się od nowa?


Kiedy sprawa miała już być finalizowana, początkiem stycznia, do magistratu w Czechowicach Dziedzicach dotarło pismo informujące, że zarządcą dworca zostaje inna spółka PKP – Oddział Dworce Kolejowe w Warszawie – i to ona przejmują negocjacje. Taką decyzję zarząd kolei podjął w grudniu, a dział prasowy Grupy PKP poinformował, że rozmowy odnośnie przekazania dworca w ręce samorządu zostały wstrzymane – donosi Dziennik Zachodni.

Pomimo tych informacji, rzecznik katowickiego Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A Tomasz Liszaj zapewnił, że sprawa jest w toku, a opóźnia ją jedynie kwestia podziału geodezyjnego działki, na której oprócz dworca stoi jeszcze peron pierwszy, który trzeba wydzielić.

Burmistrz Marian Błachut obawia się, że sprawa nie będzie taka prosta, jeżeli teraz zmieni się partner w negocjacjach, kiedy wszystko było już prawie zapięte na ostatni guzik.

Miejmy nadzieję, że sprawa w końcu się jakoś rozwiąże, a co dla mieszkańców i turystów najważniejsze, dworzec w końcu zostanie odnowiony i przestanie straszyć swym wyglądem.

mike / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.