Wiadomości
- 1 sierpnia 2023
- wyświetleń: 796
Co wpływa na trwałość makijażu permanentnego brwi?
Materiał partnera:
Makijaż permanentny brwi to bezpieczny i skuteczny zabieg. Na jego trwałość wpływa w dużej mierze rodzaj pigmentu i sprzęt służący do wtłaczania barwnika. Ponadto nie bez znaczenia jest rodzaj skóry klientki, jak i jej styl życia oraz stan zdrowia. Poznaj wszystkie czynniki, od których zależy trwałość makijażu permanentnego brwi.
Metoda wykonania makijażu i zastosowane barwniki
W przypadku makijażu permanentnego brwi stosuje się:
- metodę ombrę (subtelne cieniowanie z zachowaniem efektu trójwymiarowości),
- metodę powder effect (brwi nasycone na dole, a rozproszone ku górze),
- metodę piórkową (imituje rysunek włoska i daje naturalny efekt).
Niezwykle istotna jest głębokość wprowadzenia barwnika. Im jest ona większa, tym oczywiście makijażu dłużej utrzyma się na skórze. Co ważne, pigmentu nie należy też wprowadzić zbyt głęboko, gdyż mogłoby to skutkować pozostawieniem trwałych śladów na skórze.
Na trwałość makijażu wpływa też rodzaj zastosowanych barwników. Warto zainwestować w te o najlepszej jakości. Polecane są między innymi produkty jak Perma Blend LUXE czy Pigmenty Quantum. Są one bezpieczne i wygodne w stosowaniu. Co najważniejsze, nie zawierają w sobie żadnych metali ciężkich. Korzystając z nich można mieć pewność trwałych i estetycznych efektów. Linergistkom zajmującym się takimi zabiegami polecane są też sera utrwalające jak ROSA Fixing Serum. Preparat ten przeciwdziała wysiękowi osocza i pigmentu podczas procedury. Ponadto, w składzie tego produktu znajduje się Pigment Booster Complex 3, którego celem jest zamknięcie barwnika w skórze.
Urządzenia do makijażu permanentnego
Chcąc oferować trwały makijaż permanentny, niezbędny jest też zakup profesjonalnego sprzętu. Należy wystrzegać się urządzeń nieznanego pochodzenia, w podejrzanie niskich cenach. Takie maszyny nie zapewnią najlepszych rezultatów pracy, ponadto mogą posłużyć Ci przez krótki czas. Najlepiej postawić na urządzenia znane i cenione na rynku, które umożliwią delikatną i precyzyjną pracę.
Rodzaj skóry, wiek i choroby klientki
Skóra sucha bardzo szybko wchłania pigment, przez co makijaż jest trwalszy i utrzymuje się dłużej. W przypadku skóry tłustej, z rozszerzonymi porami czy skłonnością do zmian skórnych, pigment wchłania się dosyć opornie. Pomimo tego, nie należy stosować silniejszego nacisku czy częstych powtórzeń. Dopiero po złuszczeniu barwnik wydobędzie swój kolor. Klientki z tłustą skórę potrzebują często kilku korekt. U młodszych pań makijaż permanentny brwi utrzymuje się krócej, niż u starszych. Ma to związek z procesem keratynizacji, który u młodych ludzi trwa 28 dni, a u starszych aż 60-70 dni. Zły wpływ na gojenie się rany mają leki immunosupresyjne, przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne i cytostatyki. Proces ten zaburzają też choroby autoimmunologiczne, przemiany materii, naczyń czy tkanki łącznej.
Pielęgnacja skóry po wykonaniu makijażu permanentnego brwi
Istotne jest też to, czy klientka stosuje się do zaleceń pozabiegowych. Uprzedź ją, że nie powinna zdrapywać strupków po wykonaniu makijażu, nawet w przypadku uciążliwego świądu. Przez 14 dni nie może też korzystać z basenu, solarium i sauny. Ponadto klientka powinna zwracać uwagę na szczególną pielęgnację skóry.
Aby procedura makijażu permanentnego dała trwałe rezultaty, należy zawsze stosować najwyższej jakości pigmenty, profesjonalne urządzenia, oraz powiadomić klientkę o wszystkich zaleceniach pozabiegowych.