Wiadomości

  • 11 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2306

[FOTO] MOSiR podsumował akcję "Półkolonie na sportowo". Cieszyła się sporym zainteresowaniem

Moc wrażeń, atrakcji, edukacji, radości, sportu - tak opisuje tegoroczne "Półkolonie na Sportowo" Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. MOSiR właśnie podsumował akcję, która trwała od 26 czerwca do 4 sierpnia.

"Wakacje na Sportowo" z MOSiRem 2023 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Akcja "Wakacje na Sportowo" z MOSiRem była skierowana do dzieci z gminy Czechowice- Dziedzice.

- Jest nam niezmiernie miło, że oferta, która została przygotowana na okres wakacyjny cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Świadczyć może o tym fakt, że listy zgłoszeniowe zostały zapełnione błyskawicznie. Przygotowując ofertę półkolonii staraliśmy się stworzyć dzieciom warunki do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu w sposób atrakcyjny i konstruktywny - zaznacza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Przez 6 tygodni w poniedziałki, środy i piątki do dyspozycji oddanych było ponad 600 miejsc. W każdym tygodniu odbywały się zajęcia w formie zabaw rekreacyjnych, warsztatów molekularnych i kulinarnych, a także tanecznych oraz edukacyjnych. Nie zabrakło części artystycznej oraz wycieczek, podczas których uczestnicy "Wakacji na Sportowo" mieli okazję zwiedzić Zamek w Ogrodzieńcu, Pustynię Błędowską oraz Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

- Wybraliśmy się również na wycieczkę górską z przewodnikiem, żeglowaliśmy po Jeziorze Żywieckim, poznaliśmy podstawy survivalu, wzięliśmy udział w biegu na orientację, turnieju gier planszowych, odwiedziliśmy strzelnicę, ściankę wspinaczkową, wypróbowaliśmy różne sporty wodne, zbudowaliśmy platformę filtracyjną podczas zajęć w Centrum Edukacji Ekologicznej, "spotkaliśmy się" z alpakami - relacjonuje czechowicki MOSiR.

Podczas zajęć dzieci pogłębiły również wiedzę na temat profilaktyki uzależnień, czynników ryzyka, zdrowego stylu życia i czynników chroniących przed destrukcyjnymi zachowaniami.

Zadanie współfinansowane zostało z budżetu gminy Czechowice-Dziedzice w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice na lata 2022-2025.

mp / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.