Wiadomości

  • 21 sierpnia 2023
  • 27 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 25684

Śmierć podczas libacji alkoholowej. Podpalił swojego kompana

Podpalił swojego kolegę, gdy ten spał. Wcześniej razem spożywali alkohol. Do takiej sytuacji doszło w nocy z 3 na 4 sierpnia w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawcę zatrzymano, a sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pszczynie.

akta, dochodzenie, policja, kajdanki
Śmierć podczas libacji alkoholowej. Podpalił swojego kompana · fot. KMP Bielsko-Biała


Informację o zdarzeniu potwierdził w rozmowie z naszym portalem asp. Rafał Kobyłecki z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. O szczegóły zapytaliśmy Leonarda Synowca, Prokuratora Rejonowego w Pszczynie. Jak przekazał portalowi czecho.pl, pszczyńska Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo przeciwko Karolowi F., któremu postanowieniem z 6 sierpnia zarzucono usiłowanie dokonania zabójstwa.

Jak dodał prokurator Synowiec, podejrzany podpalił odzież na śpiącym na trawie pokrzywdzonym 44-latku. - Doznane przez pokrzywdzonego obrażenia skutkowały przetransportowaniem go do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, gdzie 15 sierpnia zmarł. W związku z powyższym zlecono Zakładowi i Katedrze Medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego. Po uzyskaniu jej wyników zostanie podjęta decyzja odnośnie ewentualnej zmiany zarzutu względem podejrzanego - poinformował Prokurator Rejonowy w Pszczynie.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pszczynie pszczyński Sąd Rejonowy postanowieniem z 7 sierpnia zastosował względem podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Z uwagi na dobro postępowania są to jedyne informacje, jakie prokuratura może udzielić na jego obecnym etapie.

O informację w sprawie portal czecho.pl poprosił również Martę Zawadę-Dybek, rzeczniczkę prasową Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Przekazała nam, że z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, iż przed zdarzeniem pokrzywdzony i podejrzany spożywali alkohol, po czym pokrzywdzony zasnął. Już po przedstawieniu zarzutów pokrzywdzony na skutek odniesionych obrażeń zmarł, dlatego też w najbliższym czasie prokurator zmieni podejrzanemu zarzut na dokonanie zabójstwa.

ar, mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.